Zabawa 8-latków. Maciuś miał skonać w mrowisku


Zdarzenie miało miejsce 8 maja br we wsi Koźle (gmina Szamotuły). Ośmiolatki ze Szkoły Podstawowej w Koźlu wrzuciły kota do mrowiska i przykryły wiadrem. Nie wiadomo jak długo zwierzę tam pozostało, nim udało mu się uwolnić. Nikt nie zareagował.

Kot błąkał się po okolicy. Widziało go wielu ludzi. Nikt nie zareagował.
Gdy wreszcie zgłoszono sprawę do lokalnej fundacji, kot trafił do lecznicy. Nieprawdopodobna ilość ukąszeń mrówek spowodowała astmę oraz obrzęk płuc i duszności. Kot ma zaczerwienioną skórę, strupy na całym ciele, ubytki sierści. Jest potwornie wychudzony, odwodniony. Pod okiem wielki ropień.
Maciuś, bo takie dano mu imię, nadal walczy o życie. Rokowania są niepewne.

Na stronie fundacji Przytuliska u Wandy napisano:

Wiele osób spośród mieszkańców wsi, uczniów, sąsiadów wiedziało o zajściu- nikt nie pochylił się nad zwierzęciem, nikt nie wezwał pomocy choć po ucieczce z mrowiska kot błąkał się po okolicy. Nauczycielka przyznała, że o czynie słyszała, stwierdziła również, że wśród uczniów i nauczycieli krążą na ten temat informacje. Nikomu nie było żal Maćka, który prawie skonał w męczarniach.

Dowiedzieliśmy się, że wcześniej, ofiarą dzieci z miejscowości Koźle padł również inny kot – został utopiony w błocie lub smole.

INFORMACJA Z 11 maja: Pojawiły się wieści, ludzie ze wsi nękają kobietę, która przekazała kota Fundacji. To żałosne, że kobieta, która tego kota uratowała, ma teraz problemy.  Do pani (która zgłosiła schronisku żeby po zwierzę przyjechało) kot się PRZYBŁĄKAŁ. Widziała, że ma zmiany skórne, jest chory, bała się o jego zdrowie oraz o zdrowie swojego kota, dlatego prosiła, żebyśmy jak najszybciej po niego dotarli. Jeśli chodzi o przekazanie info o sprawcach wrzucenia kota do mrowiska… INFORMACJĘ DOSTALIŚMY OD WIELU DZIECI ZE SZKOŁY ORAZ OD NAUCZYCIELKI, POTWIERDZIŁ TO RODZIC JEDNEGO Z UCZNIÓW, więc jeśli ludzie nękający kobietę, która kota uratowała myślą, że wiemy o sprawcach tylko od jednej osoby – mylą się.

Kot Maciuś przeżył i potrzebuje wsparcia miłośników zwierząt. Jeśli ktoś chciałby podarować mu dobrej jakości karmę, witaminy, będziemy wdzięczni. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Maćka i całe Przytulisko finansowo, podajemy nr konta:

Fundacja „Przytuliska u Wandy”,  ul Spółdzielcza 27, 64-500 Szamotuły

numer konta Fundacji:

42109013910000000116846932

dopisek: dla Maćka z mrowiska

 

Adres do przesyłek DARÓW RZECZOWYCH:

Fundacja
ul. Szkolna 4
64-500 Baborówko
prosimy o informację na paczce: dla Maćka z mrowiska

Od stycznia br obowiązuje znowelizowana ustawa o ochronie zwierząt.

Jak potoczy się ta konkretna sprawa?

 

fot. Przytuliska u Wandy

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments