Zapewnij swojemu kotu widocznie lepszą ochronę


Kochasz Swojego kota , bo jest dla Ciebie równie ważny jak inni członkowie rodziny.

Kochasz Swojego kota , bo jest dla Ciebie równie ważny jak inni członkowie rodziny. A może nawet ważniejszy (przynajmniej Twój kot tak zapewne uważa)… Karmiąc go codziennie okazujesz mu swoją miłość oraz troskę, starając się zapewnić wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Teraz możesz zapewnić mu coś więcej, możesz mu dać bezpieczniejsze dziś i jutro. Możesz wesprzeć jego naturalne mechanizmy obronne, poprzez najnowszą formułę funkcjonalną Dual Bifensis™ w którą wzbogacono pełnoporcjowe karmy dla kotów Purina® ONE®.

Kot leży na białym prześcieradle
fot. Purina One

Prawidłowo odżywiony, ma siłę do ochrony

Organizm Twojego kota jest bez przerwy atakowany przez różne patogenny z zewnątrz, a nawet wewnątrz jego ciała. To dlatego jest tak ważne, aby wzmacniać jego własną naturalną barierę ochronną jaką jest zdrowa skóra z zewnątrz i zdrowe jelita wewnątrz ciała.

W codziennych posiłkach Twojego kota, należy zapewnić wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których jest kilkadziesiąt. Pozwalają one utrzymywać zdrowy organizm i zapewnią widoczne prawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej i jelitowej:

  • Zdrową, nawilżoną skórę;
  • Sprężystą, błyszczącą sierść;
  • Regularne, zwarte odchody;
  • Mniej procesów gnilnych w jelitach – mniej nieprzyjemnych zapachów z kuwety.

Te i inne objawy, w widoczny sposób potwierdzają że prawidłowo odżywiasz Swojego kota. Dlatego karmy Purina® od prawie 100 lat są komponowane przez zespół specjalistów: lekarzy weterynarii oraz specjalistów żywienia zwierząt, na podstawie aktualnego stanu wiedzy naukowej. Od niedawna możesz też dodatkowo wesprzeć mechanizmy obronne Swojego kota, w niewidoczny dla gołego oka sposób.

Obrona do potęgi L

W naszym organizmie, jak i w organizmie naszego kota żyje wiele bakterii. Jedne z nich są dobre, a inne potencjalnie złe, czy wręcz chorobotwórcze. Bardzo ważnym elementem jest, aby dieta Twojego kota zawierała składniki odżywcze, które pomagają zachować równowagę pomiędzy dobrymi bakteriami, a resztą. Składnikiem, który wspomaga dobre bakterie u kotów jest włókno prebiotyczne (prebiotyki), pochodzące z korzenia cykorii jak to potwierdzono badaniami. Stanowi ono pożywkę dla dobrych bakterii i nie dopuszcza do rozrostu bakterii gnilnych (które wywołują nadmierną fermentację, procesy gnilne i choroby).

Wśród dobrych bakterii wyróżniają się bakterie kwasu mlekowego. Ich nazwa wcale nie oznacza, że pochodzą z mleka, tylko że w ramach swojego działania chętnie fermentują, tworząc kwas mlekowy. Specyficzne wybrane i odpowiednio utrwalone bakterie z rodzaju Lactobacillus*,  podawane z codzienną dietą Twojego kota dają mu podwójną ochronę. Pomagają chronić jego organizm naturalnie wzmacniając mechanizmy odpornościowe Twojego kota.

Zawarte w funkcjonalnej formule Dual Bifensis™, dobre bakterie wzmacniają naturalna ochronę Twojego kota dzień po dniu, aby cieszył się niesłabnącym zdrowiem!

*L. fermentum, L. delbrueckii

Autor: dr n.wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz, specjalistka żywienia klinicznego

Czytaj dalej:

Po co kotu włókno

Przez zdrowe trawienie do szczęścia


Artykuł sponsorowany

var axel = Math.random() + „”;
var a = axel * 10000000000000;
document.write(‚‚);

1 Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments