Zrywamy łańcuchy po raz dziewiąty


W Światowy Dzień Zwierząt w ponad 40. miejscowościach w całej Polsce po raz dziewiąty do bud łańcuchami przypięły się setki wolontariuszy, by w ten niekonwencjonalny sposób zwrócić uwagę nie tylko na skutki niehumanitarnego trzymania psów na łańcuchach...

W Światowy Dzień Zwierząt w ponad 40. miejscowościach w całej Polsce po raz dziewiąty do bud łańcuchami przypięły się setki wolontariuszy, by w ten niekonwencjonalny sposób zwrócić uwagę nie tylko na skutki niehumanitarnego trzymania psów na łańcuchach, ale także na problem wszelkiego rodzaju okrucieństwa wobec zwierząt.

Wielka akcja społeczna „Zerwijmy łańcuchy” organizowana jest przez portal Psy.pl.
Raz w roku, kierując się troską o dobro zwierząt, organizowane jest niespotykane nigdzie indziej na taką skalę pospolite ruszenie wolontariuszy z całej Polski. Zwracana jest uwaga na częste przypadki okrucieństwa wobec zwierząt, szczególnie zaś na niehumanitarne trzymanie psów na łańcuchach. Celem tej nietypowej akcji społecznej jest dotrzeć do jak najszerszego grona osób i uczulić je na to, aby nie były obojętne, gdy psu dzieje się krzywda.

Dzisiaj w całej Polsce na dorocznym happeningu ptotestowano przeciwko niehumanitarnemu trzymaniu psów na łańcuchach. Nawet jeśli nie mogłeś wziąć udziału w akcji, pobierz i wydrukuj ulotki. Rozdawaj ulotki i szerz wiedzę o tym, jak reagować, gdy widzimy psa na łańcuchu. Tak też możesz pomagać.

Ulotka do pobrania TUTAJ

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments