Adopciaki świętują Światowy Dzień Ziemi

fot. flickr/CC

Chcesz przygarnąć psa lub kota? Zastanawiasz się nad adopcją? Przyjdź na Światowy Dzień Ziemi, który odbędzie się już w niedzielę 24 kwietnia na warszawskim Polu Mokotowskim. Podczas tegorocznej imprezy uczestnicy będą mieli okazję....

Chcesz przygarnąć psa lub kota? Zastanawiasz się nad adopcją? Przyjdź na Światowy Dzień Ziemi, który odbędzie się już w niedzielę 24 kwietnia na warszawskim Polu Mokotowskim. Podczas tegorocznej imprezy uczestnicy będą mieli okazję poznać podopiecznych programu Adopciaki.pl oraz skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.
Adopciaki.pl to realizowany przez fundację Viva! program adopcji psów i kotów. Program Adopciaki.pl nie tylko promuje adopcje jako alternatywę dla zakupu zwierzęcia z hodowli, ale przede wszystkim kładzie nacisk na idealne dopasowanie zwierzęcia i opiekuna. Ma w tym pomóc specjalnie zaprojektowana wyszukiwarka dostępna na stronie internetowej programu. Każde zwierzę jest proponowane do adopcji na podstawie zaznaczonych parametrów, które uwzględniają m.in. ile czasu zwierzę będzie przebywać samo w domu, czy są w nim dzieci lub inne zwierzęta itp. Dodatkowo, przed docelową adopcją zwierzęta uczą się życia z człowiekiem w tzw. Domach Tymczasowych. Każdy
pies czy kot jest dokładnie diagnozowany przez doświadczonych lekarzy weterynarii oraz behawiorystów. Na etapie podejmowania decyzji, a także po udanej adopcji opiekun może liczyć  na pomoc doradców adopcyjnych fundacji Viva! Co więcej, w razie potrzeby ma możliwość
skorzystania z konsultacji behawioralnej lub opieki weterynaryjnej. Adoptowany zwierzak otrzymuje też na start miesięczny zapas karmy dobranej specjalnie do jego potrzeb przez dietetyka zwierzęcego Nestlé Purina.


Podczas światowego Dnia Ziemi 2016 Adopciaki.pl będzie można odnaleźć w strefie NGO. Na miejscu będą czekać wolontariusze, którzy udzielą wszelkich informacji na temat działania programu, Domów Tymczasowych oraz jak przygotować się do adopcji. Stoisko będzie czynne w godz. 10-18.
Dodatkowo, przygotowano wiele atrakcji dla tych najmłodszych jak i trochę starszych uczestników.

Plan aktywności w namiocie Adopciaki.pl

10.00-11.00 – Narysuj swojego psa!  Konkurs dla dzieci.  
11.00 – Prezentacja „ Adopcja psa – co warto wiedzieć”, krótka pogadanka dla chętnych o plusach adopcji psów.
12.30-13.00 –  Krótka prezentacja „Jak zdrowo żywić psa, czyli mój pies jest fit”, po prezentacji uczestnicy będą mogli zadać swoje pytania specjaliście.  
14.00-14.15 – Jak wychować psa? Krótka prezentacja o najczęstszych psich problemach emocjonalnych i tym, jak im zaradzić.    
14.15-15.00 – Dyżur behawiorysty. Każdy może zadać pytanie behawioryście.   
16.00 – Prezentacja „ Adopcja psa – co warto wiedzieć”, krótka pogadanka dla chętnych o plusach adopcji psów.  

źródło: materiały prasowe

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments