12.12.2013
Bezrobotny Japończyk ukradł 185 tysięcy dolarów by nakarmić koty
Koty.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Mamoru Demizu lat 48, bezrobotny Japończyk, jest podejrzany o dokonanie w przeciągu jednego roku aż 32 włamań i kradzież mienia wartości w sumie ok. 185 tysięcy dolarów. Jak powiedział policji, wszystkie pieniądze wydał na zakup karmy dla 120 kotów.
fot. thinkstockphotos
Mamoru Demizu lat 48, bezrobotny Japończyk, jest podejrzany o dokonanie w przeciągu jednego roku aż 32 włamań i kradzież mienia wartości w sumie ok. 185 tysięcy dolarów. Jak powiedział policji, wszystkie pieniądze wydał na zakup karmy dla 120 kotów. Codziennie wydawał na jedzenie dla kocich przyjaciół do 25 tysięcy jenów (250 dolarów). Kupował nie tanie kocie puszki, lecz świeże ryby i kurczaki.
Tylko jeden kot mieszkał w jego domu w Izumi w zachodniej części Japonii. Ok. 20 kotów przebywało w pobliskim magazynie, a dalsze 100 mruczków to bezdomne zwierzęta żyjące w okolicy.
A to wszystko z miłości do kotów, Wysoki Sądzie.
Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
22.05.2025
22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. Dlaczego to ważna data?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt – święto ważne nie tylko dla aktywistów i organizacji prozwierzęcych, ale również dla każdej osoby, która traktuje zwierzaki z szacunkiem i troską. To idealna okazja do refleksji nad tym, jak chronimy naszych braci mniejszych i co jeszcze możemy zrobić, by zapewnić im życie wolne od cierpienia.
undefined
20.05.2025
„Narcomichi” – kot przemytnik złapany w Kostaryce
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Choć trudno w to uwierzyć, koty coraz częściej stają się niechlubnymi bohaterami przestępczych procederów. W Kostaryce po raz kolejny schwytano kota, który służył jako… żywy kurier narkotykowy. Nagranie z ujęcia kota obiegło świat.
undefined
14.05.2025
Nie tylko karmą żyje kot. Fundacja Psi Los rozpoczęła akcję „Bezpieczny Zwierzak”
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bezdomne koty zmagają się z chorobami, pasożytami i zaginięciami. Dlatego Fundacja Psi Los rozpoczęła akcję „Bezpieczny Zwierzak”, w której każdy może pomóc za symboliczne 10 zł.
undefined