22.04.2021

Nieproszony gość podczas sportowych rozgrywek. Kot wbiegł na boisko i przerwał mecz

null

Magdalena Olesińska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Podczas rozgrywek między Adelaide United a Macarthur FC doszło do przymusowej przerwy. Sprawcą zamieszania okazał się kot, który wbiegł na murawę i tym samym przerwał mecz.

kot przerwał mecz

To nie czerwona kartka czy kontuzja zawodnika, a bezpański kot na około minutę przerwał mecz w Australii. Szary burasek pojawił się na murawie tuż po 72. minucie, kiedy to z rzutu karnego wpadła bramka. Tym samym spowodował, że wszystkie oczy – kibiców, sędziów, zawodników i internautów – były skupione wyłącznie na nim. Jak się tam dostał? To pytanie, które prawdopodobnie zadaje sobie wiele osób.

Kot przerwał mecz

W środę – 14 kwietnia – podczas spotkania A-League nietypowy gość wbiegł na murawę. Jego wtargnięcie na boisko wymusiło wprowadzenie około minutowej przerwy w rozgrywkach między australijskimi drużynami Adelaide United a Macarthur FC. W 72. minucie, kiedy to piłkarz Craig Goodwin z Adelaide United z rzutu karnego strzelił bramkę, rozległ się głośny aplauz kibiców. Wówczas z impetem na boisko wbiegł on – szary kot.

Na nagraniu możemy zobaczyć, jak przestraszony mruczek panicznie poszukiwał wyjścia. Najpierw biegł przed siebie wzdłuż linii bocznej murawy, następnie przeskoczył kucającego chłopaka, który podawał na meczu piłki, by na koniec próbować uciec przez bandę reklamową, której w ostateczności nie udało mu się pokonać. Koty nie mają w zwyczaju się poddawać – ten również. Dlatego mruczek przebiegł w poprzek boiska, dobiegł do bramki i samodzielnie opuścił pole do gry. Kiedy nieproszony gość zszedł z boiska, kontynuowano sportowe rozgrywki.

Wiwat na cześć kota

Kot, który przerwał mecz, niewątpliwie zwrócił na siebie uwagę. I to nie tylko kibiców, od których otrzymał owacje na stojąco. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali poczynania mruczka. Mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych Adelaide United 3:1. Nie był to pierwszy raz, kiedy sportowe rozgrywki zostały przerwane przez kota. W 2019 roku na boisko angielskiego stadionu Goodison Park wbiegł czarny kot i zakłócił rozgrywki pomiędzy Evertonem a Wolverhampton.

Pierwsza publikacja: 25.04.2022

Podziel się tym artykułem:

null

Jako redaktorka SEO pragnę przenieść mruczące treści na szczyt internetowej kuwety. O tym, że każde „miau” ma znaczenie, wiem od wąsatej ekspertki – Fiony. Po godzinach buduję świat z Lego, nurkuję w książkach i kołyszę się w rytm życia.

Zobacz powiązane artykuły

09.04.2024

Bił, topił i wieszał kota na kablu. Sadysta usłyszał wyrok

W 2022 roku internetową społecznością wstrząsnął filmik, na którym mieszkaniec Gdyni w bezduszny sposób znęcał się nad kotem. Sprawiedliwość w końcu zwyciężyła, a sprawcę spotkała zasłużona kara.

znecal sie nad kotem

undefined

04.04.2024

Dzień Zwierząt Bezdomnych – jak wspierać bezdomne koty?

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Dzień Bezdomnych Zwierząt to dobra okazja, aby pochylić się nad losem kotów, które nie mają domów. Wiele z nich otacza nasz każdego dnia, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jak im pomagać?