18.07.2016
Kot uzależniony od gier komputerowych?
Koty.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Według najnowszych badań naukowców z uniwersytetu RMIT (Australia) koty mogą tak samo uzależniać się od gier jak ludzie.
fot. flickr
Według najnowszych badań naukowców z uniwersytetu RMIT (Australia) koty mogą tak samo uzależniać się od gier jak ludzie.
Profesor Larissa Hjorth przedstawiła właśnie wyniki trzyletnich badań nad codziennymi zwyczajami Australijczyków i ich kotów. Są zaskakujące.
Rozpoczynając badania, nie sądziła, że nie tylko ludzie, ale i ich pupile mogą grać na iPodach. Koty nie tylko doskonale rozpoznają, kiedy ich opiekun zaczyna grać, a nie tylko przeglądać internet czy czatować, ale i domagają się udziału w elektronicznych rozgrywkach.
Kot stał się częścią rodziny, im silniejsza więź między nim a opiekunem, tym większe prawdopodobieństwo współuzależnienia od gier elektronicznych.
Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.