REKLAMA
REKLAMA

10.01.2020

Kotka Ember cudem ocalała z pożaru. Udowadnia, że ma niezwykłą wolę życia

author-avatar.svg

Magdalena Olesińska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Pracownicy Guardian Animal Medical Center w Flatwoods mówią o niej „cudowny kot”. Kotka Ember przeżyła pożar i mimo ogromu przebytego cierpienia zachowała pogodę ducha.

kotka Ember

fot. www.facebook.com/GuardianAnimalMedicalCenter

REKLAMA

W grudniu w Hunnington spalił się budynek mieszkalny. Początkowo wydawało się, że nikomu nic się nie stało. Jednak trzy dni po pożarze znaleziono mruczka, który doznał poważnych obrażeń. Kotka Ember to prawdziwa wojowniczka, która mimo ogromnego cierpienia i bólu ma w sobie wielką wolę walki.

Kotka Ember przeżyła pożar

Ogień pojawił się w grudniowy piątek. W wyniku pożaru ewakuowano pięć rodzin. Kot został znaleziony nieopodal spalonego budynku przez Jennifer Hammond. Kobieta od razu zabrała mruczka do lecznicy weterynaryjnej.

REKLAMA

Kiedy znalazłam kota, był w okropnym stanie. W wyniku pożaru jego ciało było w wysokim stopniu poparzone. Czubki uszu i poduszeczki na łapkach zostały spalone, a paznokcie stopione. Ucierpiały również płuca zwierzaka – relacjonuje kobieta.

Kotką opiekuje się Guardian Animal Medical Center w Flatwoods. Pracownicy nazwali mruczka Ember. Mówią też o kotce „cudowny kot” i „wojowniczka”. Zwierzę, mimo doznanych poważnych obrażeń, wciąż zachowuje pogodę ducha.

REKLAMA
REKLAMA

Osobowość tego kota jest niesamowita, biorąc pod uwagę, jak bardzo musi cierpieć – mówi asystentka weterynarii, Lindsay Minnehan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mruczek – mimo że nie jest fanem opatrunków – na wszystkich czterech łapkach ma bandaże, które cierpliwie znosi. Ember przebywa też głównie w komorze tlenowej, która pomaga oczyścić jej płuca.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kotka dołączy do personelu lecznicy?

Personel lecznicy weterynaryjnej dba o to, aby kotka uratowana z pożaru jak najszybciej wróciła do zdrowia.

REKLAMA
REKLAMA

Ember jest tutaj, ponieważ możemy się nią zaopiekować. Mamy całodobową opiekę, a jej klatka jest ustawiana tak, aby cały czas miała dostęp do tlenu. Ponadto trzeba regularnie zmieniać bandaże i opatrywać oparzone części ciała – powiedział dr MJ Wixsom.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pracownicy kliniki nie mogą się nadziwić wspaniałej osobowości kotki i bardzo cieszą, że trafiła właśnie pod ich opiekę.

REKLAMA
REKLAMA

Ember była niesamowita podczas wszystkich zabiegów, choć musiała naprawdę cierpieć. Ratując ją, miałem z tyłu głowy myśl, że na to nie zasłużyła. Bardzo chciałem jej pomóc, tak samo jak pomagamy wszystkim innym zwierzętom. Uwielbiamy czuć się jak bohaterowie – wspomina dr MJ Wixsom.

REKLAMA
REKLAMA

Personel lecznicy weterynaryjnej ma nadzieję, że po wyleczeniu Ember, kotka na stałe dołączy do pracowników Guardian Animal Medical Center.

źródło: wchstv.com | zdjęcie główne: www.facebook.com/GuardianAnimalMedicalCenter

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki (1).png

Pobierz darmowy poradnik!

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „Poznaj całą prawdę o kotach” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s