REKLAMA
REKLAMA

Mruczki też wspierają Movember. Oto koty z wąsem!

author-avatar.svg

Magdalena Olesińska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Trzeba przyznać, że koty w każdej odsłonie są niezwykle urocze. Tym razem - z okazji akcji Movember - prezentujemy wam wyjątkowe koty, bo koty z… wąsem!

kot z wąsem

fot. Shutterstock

REKLAMA

W listopadzie mężczyźni zapuszczają wąsy. Dlaczego? To miesiąc, który został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z płcią męską zmagającą się z rakiem jąder i nowotworami gruczołu krokowego. Movember (tzw. wąsopad) – bo tak nazywa się ta kampania społeczna – wziął się od angielskiej nazwy miesiąca November (listopad). No dobrze, ale co to wspólnego ma z kotami? Otóż istnieje sporo mruczków, które są dumne ze swoich kocich wąsów i wcale nie mamy tutaj na myśli wibrysów. Jeśli koty z wąsem nie przekonają cię do zapuszczenia swoich lub namówienia partnera, taty czy wujka, to nie wiemy, co innego by mogło 😉

Hamilton – koci hipster

REKLAMA

Tego kota chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Takich wąsów mógłby pozazdrościć mu niejeden elegant – idealnie podkręcone na końcówkach. Trzeba przyznać, że biała sierść, która perfekcyjnie imituje wąsy, dodaje mu niesamowitego uroku. To właśnie dzięki nim Hamilton nie tylko stał się popularny w mediach społecznościowych, ale też został pionierem wśród kotów z wąsami. Obecne na Instagramie jego losy śledzi 814 tysięcy osób.

Aż ciężko uwierzyć w to, że wcześniej ktoś nie docenił jego wyjątkowego uroku. Hamilton w wieku 2 lat został bowiem porzucony i samotnie błąkał się po ulicach San Francisco. Na szczęście to już przeszłość.

Kyle

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kyle – zapewne ku twojemu zaskoczeniu – to biało-czarna kotka, która może poszczycić się białym wąsiskiem. Chociaż obecnie mruczek jest popularny w mediach społecznościowych, to ma za sobą traumatyczne przeżycia. Kotka wraz z 30 innymi mruczkami została uratowana w styczniu 2010 roku. Kyle nie mogła przebywać w dotychczasowym domu, ponieważ kłótnia pomiędzy jej opiekunami zakończyła się zabójstwem. Pomimo tak traumatycznych doświadczeń, kotka odnalazła się w nowym miejscu i daje swoim nowym opiekunom miłość. Kyle jest również twarzą kampanii, która pomaga ofiarom przemocy domowej.

Kyle ma na Instagramie 71,5 tysięcy obserwatorów, których wciąż przybywa.

Pudge

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kot z wąsem, a raczej (ponownie) kotka. Poznajcie przeuroczą Pudge, która dumnie prezentuje swój wąsik. W tym kocie (rasy egzotyczny) nie da się nie zakochać. Jesteśmy również przekonani o tym, że na Instagramie ma więcej obserwujących niż ty. Obecnie losy kotki śledzi 671 tysięcy osób.

Znasz inne koty z wąsem, a może sam jesteś opiekunem takiego mruczka? Daj nam znać w komentarzach!

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki (1).png

Pobierz darmowy poradnik!

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „Poznaj całą prawdę o kotach” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s