04.05.2022
Plebiscyt „Serce dla Zwierząt” po raz dziewiętnasty. Ruszyło głosowanie! Kto w tym roku zdobędzie statuetkę?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Jak co roku, o tym, kto zdobędzie statuetkę „Serce dla Zwierząt”, zdecydują internauci. Zagłosuj na jednego z ośmiorga nominowanych do nagrody. Każdy głos jest cenny!
fot. Shutterstock
To już 19. edycja jedynego takiego plebiscytu o tak dużym znaczeniu w Polsce. „Serce dla Zwierząt” jednoczy wszystkich tych, dla których dobro zwierząt jest często stawiane na pierwszym miejscu. Po raz kolejny redakcja portalu Psy.pl wybrała kryształową ósemkę – ludzi, których postawa jest godna naśladowania. Działają bezinteresownie, bez rozgłosu, nie oczekują uznania – dla nich ważne jest dobro braci mniejszych. Poznaj tegorocznych superbohaterów. Kto z nich otrzyma nagrodę?
Plebiscyt „Serce dla Zwierząt” 2022 – czekamy na twój głos!
Zwierzęta same nie poproszą o pomoc. Na szczęście wiele tych w potrzebie nie zostaje pozostawionych samym sobie, ponieważ żyją wśród nas dobrzy ludzie, którzy nie szczędzą swojego czasu na wspieranie braci mniejszych. Niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym istotom. Poświęcają każdą swoją wolną chwilę, by poprawić życie bezbronnych zwierząt – niechcianych, rannych, osieroconych, dzikich czy niepełnosprawnych. Ich los nie jest im obojętny. Są też tacy, którzy z odruchu serca narażają swoje życie, by uratować życie zwierząt. Wśród tegorocznych nominowanych do nagrody „Serce dla Zwierząt” znaleźli się wyjątkowi ludzie i wyjątkowe prozwierzęce projekty. Dzięki nim mnóstwo zwierząt otrzymało szansę na lepsze życie. Nasza wielka szlachetna ósemka:
- Magdalena i Sandra Budzyńskie „Edek szuka domów” – od wielu lat pomagają jako wolontariuszki w schronisku w Celestynowie, pomagają znaleźć domy czworonogom dzięki mediom społecznościowym .
- Gruzińskie PSY – projekt społeczny, dzięki któremu pomoc otrzymało mnóstwo bezdomnych gruzińskich psów.
- Beata Jacewicz-Tarnowska – od lat skutecznie pomaga trójłapkom znaleźć odpowiedzialny dom.
- Aleksandra Laskowska – wykorzystuje swoje zdolności artystyczne, by pomóc kotom znaleźć nowych opiekunów.
- Adam Mazurek „Wild West Ranch” – uratował zwierzęta z pożaru, ryzykując swoje życie.
- Oswald Rodrigo Pereira – niósł na ramionach zmęczonego psa napotkanego podczas górskiej wędrówki na wysokości 4300 m n.p.m, jest wolontariuszem na Paluchu.
- Wiceminister MSWiA Błażej Poboży – zadbał o to, by konie i psy służbowe miały godną i spokojną emeryturę.
- Jacek Wąsiński „Leśne Pogotowie” – dzikie zwierzęta – ranne, osierocone, porzucone – znajdują w jego azylu opiekę i spokojnie wracają do zdrowia.
Kogo z nich wybierzesz? Kto z nominowanych najbardziej zasługuje na nagrodę „Serce dla Zwierząt”? Na swojego faworyta możesz zagłosować poprzez link: GŁOSOWANIE lub klikając w poniższy baner.
Jak głosować w plebiscycie?
Głosowanie na nominowanych do nagrody „Serce dla Zwierząt” rozpoczęło się 4 maja 2022 roku. Swoje głosy można oddawać do 25 maja br. Podczas jednego głosowania można wybrać wyłącznie jednego kandydata.
Więcej informacji znajdziesz w regulaminie głosowania: Regulamin „Serce dla Zwierząt” 2022.
Zwycięzcę 19. plebiscytu „Serce dla Zwierząt” ogłosimy 7 czerwca 2022 na stronie Psy.pl.
Na stronie www.sercedlazwierzat.pl znajduje się więcej informacji o plebiscycie.
Plebiscyt „Serce dla Zwierząt” po raz siódmy honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Organizator
Partner główny
Partner
Patroni medialni
Zobacz powiązane artykuły
24.04.2025
Dlaczego kotka przynajmniej raz przenosi młode do nowego gniazda?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Koty mają wiele tajemnic, ale niektóre z nich jesteśmy w stanie odkryć. Dowiedz się, co kieruje kotkami, które przenoszą swoje gniazdo!
undefined
21.04.2025
Jakie zapachy lubią koty?
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Choć powiadają, że to psy najlepiej „pracują nosem”, mruczki także nieźle radzą sobie z wykorzystywaniem zmysłu powonienia. Jakie zapachy lubią koty? Sprawdź!
undefined
16.04.2025
Jak zawołać kota w innych językach?
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jesteś w Grecji, Hiszpanii, a może we Włoszech. Dostrzegasz kota, wołasz „kici kici”, a on nic! Czyżby nie rozumiał? Pomoże ci ściągawka zagranicznego „kiciania”.
undefined