26.09.2020
Jak zadbać o rozrywkę dla kota, gdy ty jesteś w pracy? Oto 5 niezawodnych sposobów!
Julia Dzierżak
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz sposób, który najlepiej pasuje do twojego mruczka!
fot. Shutterstock
Gdy kot jest sam w domu nam, opiekunom, kłębi się milion myśli w głowie. Czy nie jest mu smutno, czy się nie nudzi? Czy na pewno zrobiłem wszystko, żeby umilić mu ten samotny czas?! Zamiast załamywać ręce nad koniecznością zarabiania na kocie życie, trzeba podejść do tematu kreatywnie i zapewnić mruczkowi nieco interesujących bodźców. Oto 5 inspiracji!
1. Kartony i kartoniki
Żadna to tajemnica, że serce mruczków wszelkiej maści należy do przedmiotów szeleszcząco-skrzypiących, które są barwy burej i wielkości najróżniejszej. Kartony i torby papierowe to fantastyczny sposób na zajęcie mruczka. Nawet sen w tych ciasnych, przypominających norkę lub inną bezpieczną kryjówkę miejscach będzie dla kota przyjemniejszy. Pamiętaj tylko, aby przed zostawieniem pupila sam na sam z kartonowymi przyjaciółmi usunąć wszelkie niebezpieczne elementy. Jakie? Choćby resztki taśmy, zszywki czy rączki od papierowych toreb.
2. Łamigłówki
Opiekujesz się kotem łakomczuszkiem? W takim razie mamy dla ciebie bombę! Jeśli dla mruczka jedzenie jest odpowiednią motywacją, kocie łamigłówki będą fantastycznym rozwiązaniem. Gdy kot jest sam w domu, warto zapewnić mu zajęcie na długie godziny. Mogą to być wszelkie piłki, kostki czy pudełka, w których opiekun ukrywa jakiś smaczny kąsek, a mruczek musi go odnaleźć. Kotu zostaje w ten sposób zapewniona aktywność fizyczna i umysłowa.
3. Telewizor
Możecie wierzyć lub nie, ale wiele kotów wprost szaleje za telewizorami! Pozostawienie ich włączonych na czas waszej nieobecności zapewni mruczkom bodźce, które skutecznie odwrócą uwagę od nudy i samotności. Jeśli nie masz telewizora, w tej roli świetnie sprawdzi się stary tablet lub komputer, na którym można odpalić kocie gry. Tak, tak – w internecie jest ich mnóstwo i to w darmowych wersjach. Koniecznie wypróbujcie!
4. Koci parapet
Ten gadżet możesz wykonać samodzielnie lub kupić w dobrze wyposażonym sklepie zoologicznym. Koci parapet to płaska platforma, którą montuje się wysoko na ścianie. Dlaczego? Ponieważ ma ona stanowić rodzaj zamiennika dla kocich miejscówek na szafie czy karniszu. Jest bezpieczniejsza zarówno dla niego, jak i dla rzeczy należących do ciebie. Ideą takiego kociego parapetu jest zapewnienie mruczkowi dobrej widoczności na to, co się dzieje w domu i za oknem. Warto rozważyć taki zakup.
5. Towarzystwo
Wiele kotów nie przepada za towarzystwem – wiadomo, są charakterki i charaktery. Jednak niechęć do obcych może być pozorna. Jeśli postarasz się o odpowiednie wprowadzenie nowego członka rodziny w środowisko twojego mruczka, może się okazać, że stworzyłeś przyjaźń na całe życie. Ważne jest, by dobrać kociego kumpla o temperamencie, który nie będzie przeszkadzał twojemu pierwszemu współlokatorowi. Jeśli po początkowym etapie niechęci jednak się dogadają, to mamy tu win:win!
Zapraszamy po więcej inspiracji! Kreatywne pomysły na zabawę z kotem znajdziesz TUTAJ.
A może ty masz jakieś sprawdzone sposoby na zajęcie dla kota? Koniecznie daj nam o tym znać w komentarzu!
Zobacz powiązane artykuły
17.09.2024
Ludzkie zachowania, które są stresujące dla kota – ty też tak robisz?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Niejeden opiekun nie zdaje sobie sprawy, że nieświadomie stresuje swojego kota.
undefined
12.09.2024
Gdy twój kot ma cię dość! Kocie sygnały, których nie powinieneś ignorować
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Kot mówi do nas całym swoim ciałem. Czy dobrze rozumiemy jego mowę? Oto kilka kocich sygnałów, które nie zawsze znajdują zrozumienie.
undefined
05.09.2024
Jak koty rozmawiają między sobą?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Kocia mowa to podstawowe narzędzie komunikacji z opiekunem, ale tez z innymi zwierzętami. Czy wiesz, w jaki sposób koty rozmawiają ze sobą?
undefined