19.10.2022
Jak walczyć z inflacją w kociej misce?
Dorota Jastrzębowska
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Czy można kupić taniej ulubioną karmę kota? Da się walczyć z inflacją bez uszczerbku dla zdrowia pupila!
Fot. Shutterstock
Twój kot kupowałby… tę karmę, którą dla niego wybrałeś, ponieważ najbardziej odpowiada jego potrzebom. Kłopot w tym, że z powodu rosnącej inflacji może ci być coraz trudniej ją kupić, gdyż nie należy do najtańszych. Może jednak nie wykorzystałeś jeszcze wszystkich sposobów na tańsze zakupy, bo nie o wszystkich wiesz? Podzielimy się paroma z nich, z których sami na co dzień korzystamy, by nasze zwierzęta nie odczuły trudnej sytuacji gospodarczej w swoich żołądkach.
Jak kupować taniej karmę dla kota?
Kupuj przez internet
Pewnie większość z nas już dawno porzuciła sklepy stacjonarne na rzecz zakupów przez internet. A ci, którzy tego do tej pory nie zrobili, niech się w końcu przekonają, że to się przeważnie opłaca, często nawet bardzo. Z reguły ceny są tam niższe, choć o ile, zależy od konkretnego sklepu. Dlatego wybierając sklep, warto korzystać z porównywarek cen. Przy okazji szybko się dowiemy, które sklepy mają poszukiwany przez nas produkt, bez konieczności zagłębiania się w ich oferty.
Szukaj nie tylko w sklepach zoologicznych
Choć rzadko przychodzi nam do głowy szukanie karm z wyższej półki czy leczniczych diet w marketach, to w internecie warto to robić. Sama byłam zaskoczona, gdy w wielobranżowym markecie internetowym znalazłam specjalistyczną karmę w najkorzystniejszej cenie. Nie wiem, czy była to oferta stała czy promocyjna, bo kupowałam tę karmę jednorazowo dla kogoś. Od tej pory jednak zawsze sprawdzam w ten sposób inne produkty. I tu znów przydaje się porównywarka cen, bo może nam podpowiedzieć takie nieoczywiste miejsca.
Sprawdzając cenę, wliczaj koszt dostawy
Ważne, by porównując ceny, uwzględniać koszt dostawy. Czasem przedraża on bowiem zakup tak bardzo, że opłaca się kupić sam produkt nieco drożej w innym sklepie, oferującym tańszą lub gratisową dostawę. Warto też porównać same oferty darniwych dostaw. W niektórych sklepach/platformach wystarczy zrobić zakupy za mniej niż 50 zł, by się na taką załapać, podczas gdy inne wymagają rachunku na 300 zł lub więcej.
Rób duże zakupy
Z tego wszystkiego wynika, że warto robić duże zakupy. Bo większe opakowania nie tylko wypadają taniej, lecz także pozwalają dobić do gratisowej dostawy. Zainwestujmy tylko w szczelne pojemniki do przechowywania karmy, by nie wietrzała, lub róbmy wspólne zamówienia z sąsiadami albo znajomymi. Nasz kot będzie miał wtedy zawsze świeżą karmę, a nam zostanie więcej pieniędzy w portfelu.
Porzuć opcję „gość”, loguj się i zbieraj punkty
Wiele sklepów nie wymaga zarejestrowania się. Aby złożyć zamówienie, wystarczy wybrać opcję „gość”. To kuszące, bo można załatwić sprawę szybciej. Niektórzy z nas nie chcą też dostawać informacji o wszystkich promocjach, dlatego unikają rejestracji. Warto ją jednak rozważyć, bo w przeciwnym razie przepadną nam promocje skierowane tylko do lojalnych klientów, a także punkty, które można wymieniać na produkty. No i nie zapomnijmy realizować uzbieranych punktów, bo one po jakimś czasie mogą przepaść!
Jak kupować taniej kocią karmę? Często sprawdzaj promocje
Większość karm ma kilkuletni okres przydatności do spożycia. Dlatego nie czekajmy do ostatniej chwili z nowym zamówieniem. Często sprawdzajmy promocje, nawet gdy jeszcze niczego pilnie nie potrzebujemy. Zdarzają się naprawdę dobre okazje! Warto jednak na wszelki wypadek sprawdzić termin ważności. Jeśli nie jest podany, wyślijmy zapytanie. Chodzi przecież o to, byśmy mniej zapłacili za zamówienie – ale nie kosztem zdrowia naszego pupila!
Miłośniczka psów, szczególnie terierów. Obecnie opiekunka przygarniętej yoreczki Adelki, wolontariuszka opiekująca się kotami wolno żyjącymi w warszawskiej dzielnicy Ochota, była redaktor prowadząca czasopismo „Mój Pies i Kot".
Zobacz powiązane artykuły
12.09.2024
Gdy twój kot ma cię dość! Kocie sygnały, których nie powinieneś ignorować
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Kot mówi do nas całym swoim ciałem. Czy dobrze rozumiemy jego mowę? Oto kilka kocich sygnałów, które nie zawsze znajdują zrozumienie.
undefined
05.09.2024
Jak koty rozmawiają między sobą?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Kocia mowa to podstawowe narzędzie komunikacji z opiekunem, ale tez z innymi zwierzętami. Czy wiesz, w jaki sposób koty rozmawiają ze sobą?
undefined
27.08.2024
Co zrobić, gdy koty się biją?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Jak się zachować, gdy widzisz bijące się koty? Reagować, rozdzielać, a może brać nogi za pas?
undefined