31.10.2023
Przysmak albo psikus. Kocie psoty na Halloween
Marianna Adamska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Niegdyś czarne koty, zaraz obok szkieletów i czarownic, były uznawane za jedne z najpopularniejszych symboli Halloween. A czego my możemy spodziewać się po tych zwierzętach w najstraszniejszą noc w roku?
fot. Shutterstock
Nie jest tajemnicą, że koty zawsze widzą miskę do połowy pustą. W Halloween nie zapomnij więc poczęstować pupila przerażająco pysznym przysmakiem – w przeciwnym razie możesz spodziewać się z jego strony psoty i to niejednej!
Choć poniższy tekst należy potraktować z przymrużeniem oka, to jednak pamiętajmy, że w tym dniu bezpieczeństwo naszych kotów jest najważniejsze, a celowe straszenie zwierząt niedozwolone.
Zabawa w (po)chowanego
Rozpływanie się w powietrzu – to jedna z najczęstszych psot, w której koty nie mają sobie równych. Nie zawsze chodzi o znalezienie spokojnego miejsca, niekiedy wygrywa tu wrodzony instynkt odkrywcy. Im więcej kryjówek, tym lepsza zabawa – nawet wydrążona dynia wydaje się idealnym miejscem do schowania się przed opiekunem. Bywa, że żadne nawoływania, a nawet potrząsanie saszetą nie jest w stanie wywabić kota z ukrycia. W końcu to on wie, kiedy jest najlepszy moment na zakończenie zabawy w chowanego. Nie ma przecież nic lepszego niż bezszelestne skradanie się do opiekuna, gdy ten ogląda jeden z najbardziej przerażających horrorów. Cóż, można się poczuć niemal jak w kinie 7D.
Widzę cię
Wyobraź sobie – wstajesz w nocy do łazienki lub do lodówki (nie oceniamy – nam też się zdarza) i nagle w kącie pokoju dostrzegasz te świecące się oczy. Gęsia skórka gwarantowana! W najstraszniejszą noc w roku właśnie takiej „atrakcji” możesz spodziewać się po swoim kocie. Czy może być coś gorszego? Owszem! Kot zeskakujący na głowę opiekuna w ciemności lub polujący na jego stopy. Miej się więc na baczności i włącz chociaż latarkę w telefonie.
Cat Ghost
Część z was pewnie kojarzy mema o ciepłej desce klozetowej, ale nagle przypominasz sobie, że mieszkasz sam. Cóż, żyjąc z kotem pod jednym dachem, bywa podobnie. Spadające rzeczy w najmniej odpowiednim momencie. Znajdywanie przedmiotów w różnych dziwnych miejscach, aż w końcu zaczynasz podejrzewać u siebie początki alzheimera. Martwe zdobycze (myszy, pająki), a także znikające jedzenie z talerza. To wszystko brzmi, jakby w domu był ktoś jeszcze, a… to wszystko sprawka kota. I choć w każdy inny dzień nie brzmi to aż tak przerażająco, to w Halloween nabiera już innego wydźwięku.
Zobacz powiązane artykuły
09.10.2024
Zostawianie kota samego w domu – o czym trzeba pamiętać?
Ten tekst przeczytasz w 7 minut
Zastanawiałeś się kiedyś, co robi twój kot, kiedy zostaje sam w domu? Jeśli myślisz, że całymi dniami śpi, to… masz rację. Ale tylko w połowie! Mruczkom przypisuje się często niezależność i powściągliwość. Nie znaczy to jednak, że czasami i one nie czują się samotne. Chociaż koty rzeczywiście radzą sobie z brakiem towarzystwa lepiej niż psy, jednak pozostawienie ich bez opieki również wymaga odpowiedniego przygotowania. Jak się za to zabrać?
undefined
19.09.2024
Jakie wymagania powinna spełniać kocia kuweta?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Kuweta dla kota powinny być przede wszystkim wybrana z uwzględnieniem potrzeb twojego pupila, specyfiki miejsca, w którym ma stanąć, jak i twojej wygody. Dzisiaj nowoczesne rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę to na przykład funkcje samoczyszczenia się kuwet i wyposażenie ich w specjalistyczne filtry.
undefined
18.09.2024
Jak często sprzątać kuwetę kota?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Codziennie, dwa razy w tygodniu, raz na tydzień? Prawidłowa obsługa kociej kuwety jest nieco bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.
undefined