Bezpiecznych świąt!


Święta idą dużymi krokami. Ubieramy choinkę, wieszamy jemiołę... Ale w święta na kota czycha wiele niebezpieczeństw. A jakich? O tym właśnie jest ten artykuł.

Choinka, jemioła, potrawy, opłatek, prezenty… Dla nas to takie bajeczne! Ale kiedy kot zje np. kawałek włosia anielskiego, już tak bajecznie nie będzie.

Oto kilka rad dla właścicieli kotów na święta:

1. Choinka – wiele kotów interesuje.

Umocuj ją solidnie, ponieważ kot może w każdej chwili się na nią wspiąć. Może zainteresować go błyszcząca bombka tuż przy gwieździe na czubku choinki. Kot wdrapie się na czubek, gdzie przeważy drzewko, i to spadnie. Będzie dużo szkła (o ile macie szklane bombki) a kot sam może dostać obrażeń. Najlepiej umocować ją do kaloryfera, a jeśli mamy żywą – wsadzić do solidnego wiadra z piachem lub ziemią.

2. Włosy anielskie – są bardzo niebezpieczne.

Jeśli kot zje włosie, na pewno konieczna będzie operacja! Zrezygnujmy z nich. Jeśli już tak naprawdę ,,musimy” je mieć – niech będą wysoko, gdzie kot NA PEWNO, nie wejdzie!

3. Lampki – dodają uroku świętom.

Bez nich chyba nikt sobie nie wyobraża choinki. Te migające mogą kota sprowokować do atakowania ich. Jeśli kabel zostanie przegryziony – ładnie nie będzie.

4. Świece

Wiele osób decyduje się na świece w święta. Jeżeli gdzieś wychodzimy, zgaśmy je! Mrugające płomienie będą zachęcać kota do skoku na świeczkę. W końcu kociak skoczy na nią, wystarczy obrus, serweta, ubranie itp… – pożar gotowy.

5. Potrawy wigilijne

Nie wszystko, co na świątecznym stole jest, dla kota jest bezpieczne. Jeśli będą u nas na święta goście, powiedzcie im, aby nie dokramiali kota podczas wieczerzy.

6. Rośliny

W wielu polskich domach jest tradycja wieszania w święta jemioły. Ale dla kota ona bezpieczna nie jest! Najlepiej z niej zrezygnować. Popularna roślinka bożonarodzeniowa to też gwiazda betlejemska. Postawmy ją wysoko, albo również z niej zrezygnujmy.

Mam nadzieję, że te w te święta wasze koty nie zjedzą nic, co im zagrozi, ani nie narobią żadnej katastrofy 😉

Wesołych świąt!

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments