„Biały Kot” w Gdyni


Znana jest już nazwa i gotowy śmiały biznesplan. "Biały Kot" to powstająca właśnie w Gdyni pierwsza na Pomorzu kocia kawiarnia.

Znana jest już nazwa i gotowy śmiały biznesplan. „Biały Kot” to powstająca właśnie w Gdyni pierwsza na Pomorzu kocia kawiarnia.

Na pomysł stworzenia miejsca, w którym będą mogli spotkać się zarówno miłośnicy kotów jak i amatorzy dobrej kawy, wpadła para z Trójmiasta. Joanna Itrich z narzeczonym postanowili połączyć pomysł na biznes z miłością do kotów. W ich domu mieszka pięć mruczących stworzeń, które całkowcie zawładnęły ich światem.

W „Białym Kocie” w Gdyni planują nie tylko stworzyć przestrzeń przyjazną dla kociaków, ale też przy okazji zrobić coś dobrego na rzecz bezdomnych mruczków z gdyńskiego schroniska „Ciapkowo”.

– Chcemy przygarniać koty z gdyńskiego „Ciapkowa” i dawać im tymczasowy dom. Tymczasowy, ponieważ wierzymy, iż to nasi klienci stworzą im ten prawdziwy.

„Biały Kot” ma być zaprojektowany tak, by komfortowo czuli się tutaj zarówno klienci, jak i koty. Aranżacja przestrzeni ma stwarzać dla mruczków idealne miejsce zabaw i odpoczynku. Oprócz wyśmienitej kawy klienci będą mogli skosztować domowych wypieków.
Planowane otwarcie lokalu – styczeń 2017 roku.

Para z Trójmiasta ma zresztą znacznie więcej pomysłów na kocią kawiarnie, wszystkie poznamy zapewne już w styczniu, bo właśnie na ten miesiąc zaplanowali oficjalne otwarcie pierwszej kociej kawiarni.

To będzie już trzecia kocia kawiarnia w Polsce.
Jak dotąd największe problemy w naszym kraju stwarzało dostosowanie lokalu tak, by spełniał wszystkie przepisy BHP i Sanepidu. Bywało kontrowersyjnie. Zdarzały się nawet regularne małe wojny z Sanepidem.
Tym mocniej trzymamy kciuki za Gdynię!

 


 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments