Cztery zdrowe lwy zabite w kopenhaskim zoo


Nie tak dawno powszechne oburzenie wywołało uśmiercenie w zoo w Kopenhadze zdrowej żyrafy. Teraz zabito kolejne "niepotrzebne" zwierzęta - dwa dorosłe lwy i dwójkę ich potomstwa - podaje brytyjski dziennik The Independent.

Nie tak dawno powszechne oburzenie wywołało uśmiercenie w zoo w Kopenhadze zdrowej żyrafy. Teraz zabito kolejne „niepotrzebne” zwierzęta – dwa dorosłe lwy i dwójkę ich potomstwa – podaje brytyjski dziennik The Independent. Dyrekcja ogrodu tłumaczy, iż starsze osobniki usunięto w ramach wymiany pokoleniowej, by zrobić miejsce dla rozmnażania młodszych lwów – samca i dwóch samic urodzonych w 2012r.. Z kolei osobniki młode zabito, ponieważ nie dałyby sobie jeszcze rady bez rodziców, a dodatkowo istniało spore prawdopodobieństwo, że będą wyeliminowane przez młodego dominującego samca.

Podobnie „racjonalne” powody podawano w lutym br w przypadku żyrafy Mariusa z tegoż ogrodu. Geny Mariusa były zbyt rozpowszechnione w europejskich ogrodach zoologicznych, a skoro nie nadawał się do planów hodowlanych, nie było też powodu, by nadal trzymać go w ogrodzie w Kopenhadze. Władze zoo w połączeniu z Europejskim Stowarzyszeniem Ogrodów Zoologicznych i urzędnikami Aquaria zdecydowały o eutanazji Mariusa. Ludzi zbulwersowała nie tylko mało humanitarna decyzja o uśmierceniu zdrowego zwierzęcia, ale i sposób jej wykonania – żyrafę zabito na wybiegu, na widoku zwiedzających zoo (w tym dzieci), i na ich oczach poćwiartowano jej ciało, by później nakarmić nim lwy.

 źródło: The Independent

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments