Przebarwienia na kocich zębach

fot. Shutterstock

Dzień dobry, ostatnio zauważyłam u swojego kota, że ma pionową kreskę na obu kłach, wygląda jak jakieś wgłębienie i jest czarna, zęby są też trochę żółtawe. Kot daje się dotknąć i raczej nie odczuwa bólu. Nie wiem czy trzeba się z tym udać do weterynarza, czy może być to przyczyną wieku. Dziękuję i pozdrawiam.

Szanowna Pani,

to, czy zęby kota wymagają leczenia, zawsze powinien stwierdzić weterynarz. Polecamy umówić się z kocim dentystą. Ilość lat zwierzaka nie jest wyznacznikiem ich stanu. Problemy z uzębieniem pojawiają się już u młodych – trzy letnich kotów. Wiek nie powinien także stanowić powodu, by ich nie leczyć. Komfort związany z chorobami uzębienia u staruszków także można poprawić.

Rowki na kocich kłach to charakterystyczna cecha wszystkich kotowatych. Są to tak zwane „krwawiące rowki”. Służą one do odprowadzania z pyska krwi kocich ofiar. Kanaliki te z powodzeniem mogą się odbarwiać, może również kumulować się w nich niebezpieczny kamień nazębny, a także próchnica. Z tego powodu mruczek powinien odwiedzić lekarza specjalistę.

Więcej ciekawych informacji o kocich zębach można przeczytać tutaj: https://www.koty.pl/uzebienie-kota/

 

Autor: Redakcja
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments