Kara 6 miesięcy za spalenie żywcem kociaka zbyt wysoka? Zdaniem Sądu Apelacyjnego tak


Na naszej tablicy na Facebooku pojawił się wczoraj apel o pomoc w kasacji wyroku sądowego dotyczącego bestialskiego czynu. Sąd Apelacyjny w Piotrkowie za czyn spalenia żywcem małego kociaka obniżył wcześniejszy wyrok 6 miesięcy na 3 miesiące.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Piotrków Trybunalski:

W dniu 22.05.2013 był to dzień „Praw Zwierząt”, ale dla mnie i wielu przyjaciół zwierząt to raczej dzień zwątpienia w prawa zwierząt. Sąd Apelacyjny w Piotrkowie zmienił wyrok wydany przez Sąd pierwszej instancji skazujący za bestialski czyn spalenia żywcem małego kotka – kara 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności została zmieniona na 3 miesiące. Sąd Apelacyjny uznał wyrok 6-ciu miesięcy za zbyt wysoki.

Podjęłam decyzję złożenia wniosku o kasację wyroku, ponieważ nie mogę się pogodzić z tym, że tak zadane okrutne cierpienie zwierzaka może jego oprawcy ujść na sucho i znów bestialstwo będzie górą.

Bardzo proszę wszystkich o pomoc finansową na przeprowadzenie postępowania kasacyjnego, ponieważ takie postępowanie związane jest z kosztami, wpłata sądowa 400,- zł oraz pismo do Sądu Kasacyjnego musi być napisane przez adwokata-ile to kosztuje jeszcze nie wiem.
Darowizny można wpłacać na konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddz w Piotrkowie Tryb. z dopiskiem pomoc prawna dla kota spalonego żywcem
konto BKO BP Piotrków Tryb. 12 1020 3916 0000 0802 0079 9684
Będę wdzięczna za pomoc. Jako TOZ mamy pod opieką zwierzęta w schronisku a dodatkowe koszta to mniejsza pomoc zwierzętom schroniskowym.

Ten spalony maluch nie może już walczyć. Nie miał takiej szansy. My, ludzie, możemy zawalczyć o to, by takie cierpienie nie powtórzyło się już nigdy więcej, a sprawca ukarany adekwatnie do swojego czynu i zniechęcony do podobnych „działań” w przyszłości.

Pozdrawiam Wszystkich

Grażyna Fałek

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments