Kociarz Roku 2013 wybrany!


Podano oficjalne wyniki głosowania na Kociarza Roku 2013. Zaszczytny tytuł przypadł w udziale Tomaszowi Argasińskiemu z Krakowa, wolontariuszowi Fundacji Czarna Owca Pana Kota.

Podano oficjalne wyniki głosowania na Kociarza Roku 2013. Zaszczytny tytuł przypadł w udziale Tomaszowi Argasińskiemu z Krakowa, wolontariuszowi Fundacji Czarna Owca Pana Kota.

Tomasz Argasiński – z wykształcenia inżynier budownictwa, doświadczony budowniczy domków i autor fundacyjnej Instrukcji budowy domków dla kotów. Od 2011 roku prowadzi warsztaty „Kot nie ślimak (domku nie nosi)”. Na spotkania przychodzą miłośnicy kotów i całe rodziny. Udało się już zbudować ponad 80 domków! Wszystkie trafiły do najbardziej potrzebujących, bezdomnych kotów – nie tylko na terenie Krakowa. Budując domki i zachęcając ludzi do wsparcia tej idei i zaangażowania się w działalność pro zwierzęcą Tomek uratował wiele kocich żyć i uwrażliwił wielu ludzi na los bezdomnych kotów.

Jego zaangażowanie i pozytywna energia, umiejętność pociągnięcia za sobą ludzi i zjednywania ich powoduje, że każdorazowo w warsztatach uczestniczy min. 20 osób. Zawsze ma chęć, by dzielić się wiedzą. Jest gotowy rzucić wszystko i pojechać na drugi koniec Polski, by przeprowadzić warsztaty domkowe.  Prócz tego pomaga w Fundacji – zawożąc koty do lecznic w celu sterylizacji i pomocy medycznej, aplikując lekarstwa, a także zabawiając je. Krzewi wiedzę na temat pomocy zwierzętom, łamie stereotyp, że kotami zajmują się tylko kobiety, opiekuje się kotami poszkodowanymi, prowadzi dla nich dom tymczasowy, poza tym wszystkim pracuje zawodowo, a wszystkie kocie sprawy wykonuje w ramach wolontariatu. Działalność Tomasza jest bardzo istotna w zakresie przeciwdziałania bezdomności zwierząt.

Tytuł Kociarza Roku jest przyznawany osobom, które na co dzień społecznie pomaga najbardziej potrzebującym kotom – wyjaśnia Dorota Szulc Wojtasik – redaktor naczelna magazynu Cztery Łapy i współorganizatorka gali Kociarz Roku – Projekt Pana Argasińskiego jest wyjątkowy, bo zrzesza miłośników kotów – dodała.

Laureat przyznał, że tytuł jest sukcesem całej Fundacji. Warsztaty budowy domków dla bezdomnych kotów są prowadzone cykliczne. Tomasza Argasiński z dumną podkreśla, że pomysł tworzenia domków się rozrasta i ludzie tworzą je na własną rękę. Chodzi o to żeby tę wiedzę przekazywać dalej, a opieką nad kotami zajmowały się osoby nie zaangażowane w instytucje pomagające zwierzętom – powiedział Kociarz Roku 2013.

Tytuł Kociarza Roku przyznano po raz 7.

 

na podstawie Cztery Łapy, RadioPlus

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments