Kocie Mannequin Challenge

fot. facebook.com/officiallyshelby

W końcu 2016 roku światem rządzi Mannequin Challenge! Czy jest i co wspólnego mają z tą modą koty?

Pamiętacie głośne dwa lata temu wyzwanie, polegające na wylewaniu na własną głowę wiadra zimnej wody? W 2016 roku najpopularniejszą akcją viralową (zwaną też łańcuszkową) jest zastyganie w różnych pozach niczym manekiny. To właśnie Mannequin Challenge. Biorą w nim udział dosłownie wszyscy – nawet Ronaldo, Adele, Beyonce i Kelly Rowland udają sklepowe manekiny.

Wszystko zaczęło się na początku listopada 2016 roku od studentów jednej z uczelni na Florydzie, którzy jako pierwsi postanowili zwykłą sytuację przedstawić w bezruchu. Kilkudziesięciosekundowe nagranie puścili w social media z hasztagiem #MannequinChallenge. I ruszyła istna lawina. Filmiki z inscenizowanych akcji zastygania w bezruchu śmieszyły, bawiły, jednoczyły, inspirowały. Nowa moda podbiła świat akademicki, sportowców, artystów, celebrytów, a także trafiła do zwykłych ludzi.

Fajna zabawa, ale co wspólnego mają z nią koty?

kocie Mannequin Challenge
fot. Facebook

To oczywiste! Kocie zdjęcia i filmiki biją rekordy popularności, a nowa moda na „manekiny” to świetna okazja do zamieszczania kolejnych kocich podobizn w internecie, tym razem jako Mannequin Challenge Cat.

Mannequin Challenge to świetna okazja do odstresowania. Szczególnie w kociej wersji.

Polskie koty też biorą udział w akcji:

To jak – podejmujecie wyzwanie?

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments