„Zaanektował” lokalny sklep i został gwiazdą. Napisano o nim książkę!

fot. Shutterstock

Kto powiedział, że zwykły kot nie może stać się sławny? Pewien sympatyczny rudzielec ze wschodniej Anglii właśnie "wydał" swoją książkę.

Ma tysiące fanów na całym świecie, a kilka dni temu osobiście spotkał się fanami, by „podpisywać” książkę, która opowiada o jego przygodach. A kocur-celebryta trochę ich w życiu miał… Co ciekawe, większość z nich prawdopodobnie nie miałaby miejsca, gdyby nie budowa pewnego marketu.

Sklep zamiast łąki

Rudy kocur o imieniu Garfield mieszka ze swoim opiekunem Davidem Willersem w mieście Ely, we wschodniej Anglii. Być może nigdy nie zostałby sławny, gdyby nie to, że siedem lat temu naprzeciwko jego domu wybudowano hipermarket Sainsbury’s. Wcześniej była tam łąką, po której Garfield regularnie urządzał sobie spacery. Gdy w jej miejscu pojawił się sklep, kocur zaczął wchodzić do jego wnętrza, zwracając na siebie powszechną uwagę. Z czasem dorobił się nawet pseudonimu „Mr Sainsbury’s”.

Publiée par Mr Sainsbury's aka Garfield sur Lundi 10 octobre 2016

Ulubionym punktem Garfielda stała się kanapa w sklepie turystycznym Virgin należącym do pasażu marketu. Rudzielec lubi też wskakiwać klientom marketu do samochodów. Nie trzeba było wiele czasu, by został lokalną gwiazdą – ludzie zaczęli robić sobie z nim zdjęcia i obdarowywać smakołykami. Doszło do tego, że jego opiekun musiał wystosować apel o zaprzestanie dokarmiania kocura, bo ten stał się po prostu za gruby.

Kocur-celebryta i jego przygody

Choć Garfield (zwany też pieszczotliwie Garfym) stał się lokalnym ulubieńcem, miały też miejsce pewne incydenty. W wyniku jednego z nich kocur otrzymał zakaz wstępu do sklepu – wszystko dlatego, że podrapał jednego z klientów… Ta i jego inne przygody – a podobno miał ich sporo – zostały opisane w świeżo wydanej książce „What’s THAT Doing There?”. Jej autorami są Cate Caruth i opiekun Garfielda, David Willers.

View this post on Instagram

#catbooks #catsofengland #garfield #bestsellingbook #whatsthatdoingthere

A post shared by Michelle (@craftichickie) on

Z okazji premiery książki w miejscowej bibliotece zorganizowano spotkanie autorskie. Garfield nie tylko wziął w nim udział, ale „podpisywał” egzemplarze książki za pomocą stempelka wykonanego na wzór odcisku jego łapki. Podobno kocur-celebryta doskonale wywiązywał się z obowiązków lokalnej gwiazdy i chętnie pozował do zdjęć ze swoimi fanami.

My daughter Anna has finally met an adorable Garfield at Ely library and got his book signed. Thank you David and others…

Publiée par Nadya Rybyakova sur Samedi 16 mars 2019

Kto wie, być może to dopiero początek jego kariery – jak na razie książka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Spotkanie autorskie trwało około dwóch godzin, ale wszystkie dostępne na nim egzemplarze książki wyprzedały się w ciągu pół godziny – opowiada Cate Caruth.

Chcielibyście poczytać o przygodach rudzielca z marketu? My nie ukrywamy, że bardzo ciekawi nas treść tej książki. Trzymamy za nią kciuki, bo być może – jeśli okaże się dostatecznym hitem – z czasem pojawi się także w Polsce? Nie mielibyśmy nic przeciwko.

źródło: www.bbc.com |zdjęcia: facebook.com/The1mrsainsburys

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments