Koniec jedzenia kotów w Peru?


Co roku podczas festiwalu świętej Ifigenii w małym miasteczku La Quebrada w Peru odbywa się wielka fiesta, której punktem zasadniczym jest... spożywanie smażonego mięsa z kotów. Prezydent Peru zapowiada zakazanie tej tradycji.

Co roku podczas festiwalu świętej Ifigenii w małym miasteczku La Quebrada w Peru odbywa się wielka fiesta, której punktem zasadniczym jest… spożywanie smażonego mięsa z kotów. Prezydent Peru zapowiada zakazanie tej tradycji. Przychyla się do opinii aktywistów na rzecz obrony praw zwierząt, iż jest to zachowanie nieludzkie i nieetyczne, a także może stwarzać zagrożenie dla zdrowia publicznego.

„La Festival Gastronomico del Gato” obchodzony jest ku czci pierwszych osadników, którzy, by przeżyć, żywili się mięsem kotów. Według ludowych wierzeń kocie mięso dobrze wpływa na potencję i leczy płuca. Odpierają też zarzuty sanitarne, argumentując iż koty hodowane są specjalnie na tę uroczystość w odpowiednich warunkach i pod stałą opieką weterynaryjną, co gwarantuje ochronę przed ewentualnym zatruciem.

Szacuje się, że każdego roku podczas festiwalu Świętej Ifigenii zjadane jest ponad 100 kotów.
 

źródło: AP

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments