Niezwykła przyjaźń międzygatunkowa! Zobacz filmiki!


Mimo dzielących ich różnic, przedstawiciele różnych gatunków mogą ze sobą koegzystować, a nawet zawiązywać trwałe przyjaźnie. Ta wyjątkowa para jest na to dowodem!

Koty potrafią być bardzo przyjacielskie. Znamy mruczki, których najlepszymi przyjaciółmi są psy, papugi, żółwie, a nawet konie. Jednak ten kociak na swojego najlepszego kumpla wybrał sobie… kaczkę! Jak to możliwe? Czy kot i kaczka rzeczywiście mogą się przyjaźnić?

Międzygatunkowa przyjaźń

Międzygatunkowa przyjaźń, którą potrafią nawiązać między sobą zwierzęta dziwi i zachwyca nas nie od dziś. Z pewną dozą niedowierzania obserwuje się takie „połączenia”, jak żyrafa ze strusiem, pies z sową, czy małpa z tygrysem. Ale takiej pary jak ta dawno nie widzieliśmy. Ten kot i kaczka stali się niemal nierozłączni. Spędzają ze sobą mnóstwo czasu, a gdy nie są razem – tęsknią za sobą. Jak to możliwe? Przecież koty polują na ptaki. Wiadomo, że kaczka stanowi dla małego tygryska zbyt ambitną zdobycz, jednak ptak to ptak…

View this post on Instagram

Butterball made @thedodo again!

A post shared by Katherine McClure, Artist (@kmcclureartist) on

Kot i kaczka w jednym żyli domu…

Kotka o imieniu Kimmy zaprzyjaźniła się z kaczką Butterball. Ich pierwsze spotkanie miało być jednorazowe, jednak gdy opiekunka zwierzaków zauważyła, jakie porozumienie się pomiędzy nimi nawiązało – postanowiła umożliwić im dalsze kontakty. Zwierzaki szybko stały się nierozłączne. Ptak zdaje się w tym duecie być kimś na wzór opiekunki. Młoda kotka traktuje kaczkę jak starszą siostrę. A może mamę?

Kot i kaczka to najlepsi przyjaciele

Wspólne figle i zabawy niezwykłej pary można podziwiać dzięki opiekunce zwierzaków, która regularnie publikuje relacje na Instagramie. Kot i kaczka to nie jedyni mieszkańcy tego zwariowanego gospodarstwa. Są tam także psy i inne  ptaki. Wszystkie zdają się żyć w znakomitej symbiozie.

Nasi pupile co i rusz zaskakują nas swoim zachowaniem. Zazwyczaj koty polują na ptaki, bo taka już ich natura. Jednak po pierwsze kaczka jest dla kota za duża, a po drugie zwierzęta poznały się, gdy mruczek był malutki. Być może kociak upatrywał w drugim zwierzaku matki? Może kaczka potraktowała mruczącą kuleczkę niczym swoje potomstwo? A może młodsze rodzeństwo… Niewątpliwie relacja, jaka powstała pomiędzy nimi, jest urocza i może być dla nas ludzi przykładem bezwarunkowego uczucia.

Wspaniale widzieć, jak mimo znaczących różnic, różne gatunki mogą ze sobą koegzystować, a nawet zawiązywać trwałe przyjaźnie. Ludzie mogliby się od zwierząt naprawdę wiele nauczyć!

Źródło i zdjęcia: instagram.com/kmcclureartist

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments