Kot jak malowany, czyli sposób na adopcję

fot. shutterstock

Jak zwiększyć szanse kota na adopcję? Na nietypowy - choć kontrowersyjny - pomysł wpadli właściciele sklepu zoologicznego w Tiumienie (Rosja).

Co zrobić nie z niechcianym zwierzakiem? Oddać rodzinie, komuś ze znajomych, oddać do schroniska lub znaleźć nowy dom za pośrednictwem ogłoszeń. Zjawisko porzucania domowych pupili nasila się zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Można powiedzieć, że staje się niechlubnym trendem ogólnoświatowym.

Jak zwiększyć szanse kota na adopcję?

Niebieskookiego kociaka zostawiono w kartonowym pudełku pod jednym ze sklepów zoologicznych w Tiumenie w Rosji. Właściciele sklepu postanowili znaleźć nowy dom dla futrzaka. Ale jak zrobić to w wakacje, gdy ludzie raczej pozbywają się zwierząt niż je adoptują? Może przemalować jego futerko? I tak zrobili. Kociak otrzymał wszystkie kolory tęczy. Spokojnie, obrońcy zwierząt! użyto w tym celu bezpiecznych dla zwierząt kosmetyków, stosowanych w salonach dla psów.

tęczowy kot
fot. vkontaktie

Kot dostał na imię Opie. Zwykł spacerować w okolicach sklepu. Ktoś zrobił mu zdjęcie i zamieścił na rosyjskim portalu VKontaktie. Wybuchła burza. Zewsząd padały gromy – jak można tak znęcać się nad zwierzęciem?! Sprawą zainteresowali się dziennikarze i to oni dotarli do załogi sklepu zoologicznego, gdzie poznali historię malowanego kota.

Tęczowe barwy miały przyciągnąć uwagę. I to się udało. Pozostaje jeszcze znalezienie nowego domu dla mruczka.

Autor: Joanna Nowakowska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments