Zaczynał od wózka inwalidzkiego z klocków Lego. Zobacz przemianę niepełnosprawnego kota

fot. www.facebook.com/Mac-N-Cheez-1046132432120964

Być może część z was pamięta tego uroczego rudzielca. Kot Mac N' Cheez swoje pierwsze kroki stawiał na wózku z klocków Lego. Zobaczcie jego przemianę!

Historia tego uroczego kota rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy w Internecie pojawił się filmik z nim w roli głównej. Niepełnosprawny maluszek poruszał się wówczas na prowizorycznym wózku zrobionym z klocków lego. Od tamtego czasu kot Mac N’ Cheez przechodził intensywną rehabilitację. Jak dziś wygląda życie tego rudzielca?

Kot Mac N’ Cheez

Rudego maluszka ktoś wyrzucił na nowojorską ulicę w pudełku po serach. Kotek został znaleziony i niezwłocznie zabrany do lokalnej kliniki weterynaryjnej. Po przeprowadzonych badaniach lekarze postawili diagnozę: paraliż wynikający z uszkodzenia nerwów. Kot będzie do końca życia niepełnosprawny. Swoje pierwsze kroki mruczek stawiał na specjalnym wózku inwalidzkim zrobionym z klocków Lego. Mac N’ Cheez od 2016 roku był również intensywnie rehabilitowany, dzięki czemu nauczył się poruszać, przenosząc ciężar swojego ciała na przednie łapki. To właśnie wtedy usłyszano o nim po raz pierwszy, kiedy to klinika weterynaryjna opublikowała w Internecie filmik i zdjęcia z postępów rudzielca.

Meet Mac….the newest addition to the Pet Vet family. He was brought to us by a Good Samaritan who found him on the streets, abandoned by mom, unable to walk. He does have feeling in his hind end which is a good sign and we hope to rehabilitate, treat and eventually find him a good home. Some of our very dedicated technicians went digging through old toys they had and made him a make-shift wheelchair that allows him to finally run. We love this little guy and can't wait to see what the future holds for him.

Publiée par Massapequa Pet Vet sur Mercredi 4 mai 2016

Zdeterminowany rudzielec

Obecnie kot Mac N’ Cheez ma prawie 4 lata. Jak już wspominaliśmy, mruczek dzięki rehabilitacji nauczył się poruszać bez wózka, przenosząc ciężar ciała na przednie łapki. Wzmocnił je na tyle, że bez problemu wspina się na meble czy parapet, by obserwować świat przez okno. Mac N’ Cheez często próbuje też stawać na tylnych łapkach, jednak szybko traci równowagę i upada, dlatego też niekiedy ubierany jest w ubranko, które ma za zadanie ochronić jego ciało. Kiedy kotek jest w stanie spoczynku jego pozycja – przez paraliż tylnych łapek – do złudzenia przypomina siedzącego człowieka.

Od tego rudzielca niejeden z nas mógłby nauczyć się wytrwałości i determinacji. Miłość i opieka, jaką na co dzień jest otoczony Mac N’ Cheez sprawia, że niepełnosprawność nie jest dla niego żadną przeszkodą – cieszy się życiem nie mniej niż koty, które są całkowicie sprawne.

Zobacz niesamowitą przemianę sparaliżowanego kota – przejdź na następne strony, by wyświetlić więcej zdjęć!

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments