Kot pobiegł charytatywnie na rzecz dzieci


Kot Felix, znany też jako oficjalny Starszy Myszołap na stacji Huddersfield w West Yorkshire w Wielkiej Brytanii, teraz udziela się charytatywnie - w ubiegły piątek pobiegł w "maratonie" na rzecz pomocy dzieciom.

Kot Felix, znany też jako oficjalny Starszy Myszołap na stacji Huddersfield w West Yorkshire w Wielkiej Brytanii, teraz udziela się charytatywnie – w ubiegły piątek pobiegł w „maratonie” na rzecz pomocy dzieciom.

Całą akcję śledzono za pośrednictwem gpsa zainstalowanego w kociej obroży. Jak donoszą pracownicy stacji, Felix rozpoczął swój bieg w piątkowy poranek, z jedną małą przerwą na odpoczynek w korytarzu na stacji. Do pokonania ma 5 kilometrów. Złośliwcy twierdzą, że zajmie mu to czas do Świąt Bożego Narodzenia. Nie przeszkadza to tysiącom fanów w śledzeniu przygód Feliksa na Facebooku. Trzymają kciuki za czworonożnego olimpijczyka niezależnie od jego sportowych wyników.

Przez pięć ostatnich lat Feliks codziennie patrolował stację kolejową Huddersfield, szukając myszy. W uznaniu dla jego zasług w lutym br nadano mu tytuł Starszego Kontrolera Szkodników. Dostał też własną odznakę i służbową kurtkę. Aby mógł swobodnie przechodzić obok barierek biletowych, przygotowano dla niego specjalne przejścia.

Futrzasty maratończyk „zarobił” już dla fundacji pomagającej dzieciom niebagatelną kwotę 2 500 funtów.
Bo szlachetny cel ważniejszy jest od bicia rekordów.

źródło: bbc.co.uk

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments