Czy twój kot potrzebuje więcej ruchu? Rozwiąż quiz i sprawdź!


Odpowiedz sobie szczerze na tych 7 pytań i - jeśli trzeba - zacznij działać!

3. Czy twój mruczek jest „niegrzeczny”?

  1. TAK
  2. NIE
  3. NIE WIEM

Znudzony kot, któremu brakuje ruchu, może zacząć sam szukać różnych aktywności. Jego ofiarą mogą paść buty, poduszki czy papier toaletowy – cokolwiek się pod łapę nawinie. Innym sposobem zasygnalizowania opiekunowi, że coś jest nie tak, jest siusianie poza kuwetą. Jak my to dobrze znamy… Chyba żaden koci rodzic nie lubi tego typu niespodzianek. Jednak w kocim języku jest to wyraźny sygnał, który powinniśmy umieć odczytać.

4. Czy stara się za wszelką cenę wyjść z domu?

  1. TAK
  2. NIE
  3. NIE WIEM

Mała lub zamknięta powierzchnia w domu może tłamsić kota. Ten, jeśli brakuje mu ruchu, będzie starał się wydostać na zewnątrz. Nie zawsze jest to dla niego bezpieczne, więc może lepiej zmęczyć go w domu?

5. Czy mruczek zmienił swoje przyzwyczajenia żywieniowe?

  1. TAK
  2. NIE
  3. NIE WIEM

Brak aktywności fizycznej widocznie odbija się na kociej psychice. Jeśli kotu brakuje ruchu, może on spożywać zdecydowanie mniej pokarmu niż do tej pory – nie potrzebuje przecież aż tyle energii. Jednak niektóre koty robią wprost przeciwnie – zajadają nudę, co wpływa na niezdrowe zwiększenie masy ciała lub skutkuje problemami trawiennymi. To prosta droga do utraty zdrowia.

Przejdź na kolejną stronę, by przeczytać wszystkie pytania.

Autor: Julia Dzierżak
Array