Kobieta uratowała kota uwięzionego w plastiku!


Kot uwięziony w plastiku błąkał się po ulicy. Miał szczęście - został zauważony przez kobietę, która pospieszyła mu na pomoc.

Koty są inteligentnymi zwierzętami. Czasami jednak ich ciekawska natura może sprowadzić na nie kłopoty. Prawdopodobnie tak właśnie było w tym przypadku. Pewnego dnia kobieta zauważyła błąkającego się kotka. Jej uwagę przykuł dziwny wygląd zwierzaka. Okazało się, że kot był uwięziony w… plastiku!

Kot uwięziony w plastiku

Whitney Malin mieszka w South Orange w stanie New Jersey. Kobieta pewnego dnia znalazła kociaka uwięzionego w plastikowym opakowaniu. Natychmiast podbiegła do zwierzęcia, aby udzielić mu pomocy. Mruczek jednak nie pozwolił nikomu się do siebie zbliżyć. Mimo to kobieta się nie zraziła. Postarała się, by postawić w okolicy żywołapkę i cierpliwie czekała, aż zwierzę da się złapać. Długo nie musiała czekać, ponieważ już po chwili mruczek znajdował się w klatce. Whitney od razu zabrała kota do domu, gdzie jak najszybciej chciała pomóc wyswobodzić się zwierzęciu z plastikowej obręczy. Zdołała to zrobić w momencie, gdy kot się uspokoił i dał się dotknąć.

Kotek był bardzo wystraszony. Whitney zabrała go do lekarza weterynarii, aby sprawdzić jego stan zdrowia. Kot ważył zdecydowanie za mało jak na swój wiek – zaledwie 2,25 kg. Na szczęście oprócz niedowagi nie miał poważniejszych problemów zdrowotnych.

Przemiana w odważnego kociaka

Kot, który był uwięziony w plastiku, po długich wędrówkach po ulicach w poszukiwaniu jedzenia w końcu trafił na kogoś, kto zapewnił mu bezpieczne schronienie. Przybłęda otrzymała imię Josie. Początkowo była bardzo nieufnym kotem i przez jakiś czas szukała miejsc, w których mogłaby się schować przed ludźmi. Z czasem zaczęło się to zmieniać, a Josie coraz bardziej ośmielać.

Whitney poświęcała kotce dużo czasu, starając się przekonać ją, że nie ma powodu do obaw. Po blisko trzech tygodniach od uratowania, zwierzę zrobiło ogromne postępy i na nowo odkryło swoją pewność siebie. To właśnie wtedy po raz pierwszy Josie położyła się na kolanach Whitney.

Wkrótce będzie gotowa do adopcji – mówi Whitney.

Kotka przeszła niesamowitą przemianę – od ukrywania się przed wszystkim i wszystkimi, do odkrywania każdego zakątka w domu zastępczym.

Źródło: lovemeow.com | zdjęcie główne: www.youtube.com

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments