Nie tylko ludzie lubią serwis Netflix – które seriale oglądają koty?

fot. Shutterstock

Nowe badanie popularnej platformy potwierdza: uwielbiamy oglądać seriale w towarzystwie naszych pupili.

Uwielbiamy spędzać czas w towarzystwie naszych mruczących przyjaciół – asystują nam podczas domowych czynności, dzielą z nami duże i małe radości oraz wspierają w trudnych chwilach. Koty chętnie biorą też udział w „ludzkich” rozrywkach – m.in. zasiadają z nami przed telewizorem (i widzą na ekranie więcej, niż nam się wydaje!). Wyniki najnowszego badania serwisu Netflix są jednoznaczne: koty oglądają seriale razem ze swoimi opiekunami!

78% polskich użytkowników ogląda Netflix ze swoim zwierzakiem

Podczas seansów najczęściej towarzyszą nam psy i – rzecz jasna – koty. Co ciekawe, w badaniu wyszło na jaw, że psiarze i kociarze mają różne upodobania, a na ich ekranach są wyświetlane zgoła odmienne produkcje. Ci pierwsi najczęściej oglądali seriale i filmy akcji, takie jak Narcos, Jessica Jones i House of Cards. Z kolei właściciele kotów stawiali podczas wspólnych seansów na takie hity jak Stranger Things, Czarne lustro i The Crown. Przyznajemy, że te tytuły całkiem pasują nam do tajemniczych i majestatycznych mruczków.

A skąd właściwie ludzkie zamiłowanie do oglądania seriali w kocim i psim towarzystwie? Bynajmniej nie jest bezpodstawne – okazuje się, że obecność wiernego zwierzaka u boku sprawia nam po prostu przyjemność; możemy się też do niego przytulić lub pogłaskać go, gdy jakaś scena nas zasmuci. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kot nie podkradnie (przynajmniej teoretycznie) nam pilota ani nie zaspoileruje zakończenia serii. Nie trzeba też go specjalnie namawiać, by obejrzał z nami kolejny (a potem jeszcze jeden) odcinek…

koty oglądają seriale na netflix
źródło: media.netflix.com

Mruczące maratony ku obopólnemu zadowoleniu

Choć oglądanie seriali z mruczącym kotem przy boku brzmi jak pomysł na idealnie spędzony wieczór, w rzeczywistości nie zawsze wygląda to tak różowo. Uczestnicy badania przyznali, że aby wszyscy byli zadowoleni, czasem trzeba iść na pewne ustępstwa – 52% musiało oddać swoje miejsce na kanapie czworonożnemu telewidzowi. Bywa też, że film lub serial z jakiegoś powodu nie podoba się naszemu towarzyszowi – w takiej sytuacji 11% użytkowników zdecydowało się po prostu go… wyłączyć.

koty oglądają seriale
fot. Shutterstock

A czy wasze koty oglądają seriale razem z wami?

Są uważnymi widzami, czy raczej zasypiają w połowie odcinka? Jakie programy oglądają najchętniej? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: media.netflix.com

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments