Luzacki kot z Turcji doczekał się pomnika

fot. Bianet news

To zdjęcie prawdopodobnie już znacie. Przewinęło się jakiś czas temu przez media społecznościowe - w oryginale i jako memy.

Zdjęcie przedstawia konkretnego kota, imieniem Tombili. Ściślej mówiąc  kotkę. Tombili mieszkała w Stambule w Turcji. Stała się lokalną maskotką. Wszystko przez rozczulającą pozę, w jakiej zwykła odpoczywać.

Tombili kochała spacery po swojej ulicy w dzielnicy Kadıköy. Jak wiele innych kotów, powiecie. Zgadza się. Ale który kot przyjmuje tak luzacką pozę leżąco-siedzącą, z oparciem o krawężnik ulicy? Takie rzeczy potrafiła robić tylko Tombili.

kot w Turcji
fot. Bianet news

Niestety, w sierpniu bieżącego roku Tombili odeszła za Tęczowy Most. Zasmuceni mieszkańcy powiesili plakat z jej podobizną, blisko miejsca, które tak lubiła. Napis na plakacie głosi” Będziesz żyć w naszych sercach”.

kot tombili
fot. Bianet news

Pomnik kota. Luzackiego kota

Kotka doczekała się własnego pomnika, przedstawiającego ją w ulubionej pozie.

pomnik kota
fot. Bianet news

Pomysł pomnika poparło w petycji aż 16 900 osób. Statua z brązu stanęła na ulicy niedawno, 4 października, w Światowy Dzień Zwierząt. Po to, by uwiecznić nie tylko Tombili, ale wszystkie uliczne koty Stambułu, żyjące w przyjaźni z mieszkańcami miasta.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments