Najstarszy kot świata mieszka w Oregonie


Media co i rusz donoszą o nowym najstarszym kocie na świecie. Przyznajemy, że już straciliśmy rachubę, ile było takich kotów tylko w bieżącym roku. Ostatnio magazyn Time okrzyknął mianem najstarszego mruczka kocura imieniem Corduroy.

Media co i rusz donoszą o nowym najstarszym kocie na świecie. Przyznajemy, że już straciliśmy rachubę, ile było takich kotów tylko w bieżącym roku.
Ostatnio magazyn Time okrzyknął mianem najstarszego mruczka kocura imieniem Corduroy. Mieszka on w Sisters w stanie Oregon (USA) i liczy 26 lat i 14 dni. Corduroy został właśnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Zadbana sierść i puchaty ogon – tak wygląda Corduroy. Jest Maine Coonem. I mimo sędziwego wieku świetnie się trzyma. Być może dzięki aktywnemu trybowi życia. Mieszka na 160 akrowej farmie. Ma słabość do sera typu cheddar i upolowanych przez siebie myszy. Mnóstwo czasu spędza, polując na farmie.

Najstarszy kot świata ma słabość do sera typu cheddar i upolowanych przez siebie myszy. Być może właśnie tej diecie zawdzięcza swoją długowieczność. Ale jak zapewnia jego właściciel – na pewno nie tylko: Poluje, spędza mnóstwo czasu aktywnie poza domem.

Do rekordu wszechczasów kocurowi jeszcze sporo mu brakuje. Najstarszym kotem w historii był Crème Puff z Austin, w stanie Teksas, który żył aż 38 lat i 3 dni.
 

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments