Następca Dantego już w antykwariacie

fot. Masza, Facebook

Jest niczym kopia Dantego - biało-rudy, podobnie umaszczony. Ma z nim wiele wspólnego, w końcu jest jego młodszym braciszkiem. Na imię ma Masza.

Jest niczym kopia Dantego – biało-rudy, podobnie umaszczony. Ma z nim wiele wspólnego, w końcu jest jego młodszym braciszkiem. Na imię ma Masza.

Następca najbardziej znanego kota w Polsce zamieszkał właśnie w nowym domu, w Antykwariacie Naukowym przy ul. Szewskiej 64 we Wrocławiu. Powoli przyzwyczaja się do nowego miejsca. Jest bardzo spokojny i przyjazny wobec ludzi.
Na konkurs ogłoszony na profilu kota Dantego na Facebooku wpłynęło mnóstwo propozycji imion. Jak można wyczytać na Facebooku, nowy kot ma na imię Masza. Tak, tak, ale to na 100 procent ON.

Ujawniono przyczyny odejścia Dantego na emeryturę. Wrócił po 14 latach do Szklarskiej Poręby, skąd pochodzi. W księgarni zaczął się czuć źle latego tego roku, po tym jak ktoś zbił szybę w oknie księgarni, chcąc go obudzić. Zaczął się bać ludzi i ich unikać. Teraz odwiedza Wrocław na wizyty kontrolne w lecznicy. I oczywiście zagląda przy okazji do antykwariatu, by sprawdzić, jak sobie radzi jego następca.

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments