O sercu Wikinga dla kotów


Wikingowie, którzy przypłynęli do Szczecina na finał regat The Tall Ships Races uratowali kota. Załoga znalazła nad Odrą kilkutygodniowego kociaka ze złamaną łapą. Zwierzakiem zaopiekował się TOZ.

Wikingowie, którzy przypłynęli do Szczecina na finał regat The Tall Ships Races uratowali kota. Załoga znalazła zwierzę ze złamaną łapą nad Odrą.
Przyniosła go do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Operacja, którą przeprowadzili weterynarze, udała się. Kilkutygodniowy kot pingwinek – na cześć wybawicieli – otrzymał imię Wiking. Teraz czeka na nowego właściciela.
 
Tak o całym zdarzeniu pisze szczeciński TOZ na swojej tablicy na Facebooku:

W ubiegły piątek (2 sierpnia 2013 r.) chwilę przed zamknięciem siedziby TOZ Oddział w Szczecinie w drzwiach stanęła… załoga statku Wikingów, która przypłynęła do Szczecina z okazji The Tall Ship Races, trzymając w ramionach małego czarnego kociaka, którego znaleźli na przystani. Oczywiście przejęliśmy opiekę nad maluchem i natychmiast trafił do naszego gabinetu weterynaryjnego, gdzie stwierdzono bardzo poważne złamanie łapki!

Podczas badania okazało się, że złamanie jest tak poważne, że łapka trzyma się tylko na skórze. Zarówno mięśnie, jak i nerwy były uszkodzone. Podjęliśmy jednak decyzję by spróbować uratować złamaną łapkę.

Operacja składania złamanej kończyny trwała długo, ale zakończyła się pełnym sukcesem. Już wiemy, że łapka została uratowana, a maluszek będzie w pełni sprawnym, wesołym kociakiem!

Malucha nazwaliśmy Wiking – na cześć załogi wikingów, która uratowała mu życie. Wiking powoli zaczyna korzystać ze złamanej łapki podczas chodzenia i zabawy, dlatego wiemy że teraz już będzie tylko lepiej! Całkowity koszt operacji wraz z niezbędnymi zdjęciami RTG wyniósł prawie 800,00 zł i koszt ten musimy uregulować w ciągu najbliższych dni.

Po raz kolejny prosimy Państwa o pomoc…

Wiking potrzebuje DOMU i osoby która podejmie się opieki nad nim. Dostał ogromną szansę od losu, którą musimy teraz wykorzystać! Potrzebne są też środki na pokrycie operacji złamanej łapki, czyli łącznie prawie 800,00 zł.

Potrzebna jest każda pomoc!

Osoby zainteresowane adopcją Wikinga, stworzeniem domu tymczasowego lub pomocą w innej formie mogą się kontaktować bezpośrednio pod numerem telefonu (Biuro TOZ):

(91) 487-04-37 lub 509-098-785

Ps. chcielibyśmy też raz jeszcze serdecznie podziękować Wikingom, którzy nie przeszli obojętnie wobec potrzebującego kociaka i w obcym mieście zapewnili pomoc zwierzęciu. Bardzo DZIĘKUJEMY!

 

 
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments