Czy istnieją obroże przeciw kleszczom dla kotów?


Wiele osób myśli, że kleszcze są zagrożeniem wyłącznie dla zwierząt spacerujących po polach, łąkach i terenach zalesionych. Tymczasem na ukąszenia przez pchły i kleszcze są narażone nawet koty niewychodzące z domu, lub spacerujące na smyczy pod blokiem.

Czy da się skutecznie ochronić nasze mruczki przed kleszczami?

Obroże antykleszczowe – jak działają?

Nie da się ukryć, że pchły i kleszcze to ogromny problem dla wszystkich miłośników zwierząt. Pasożyty te nie tylko drażnią i powodują ogromny dyskomfort u kota – mogą również być przyczyną wielu ciężkich chorób, takimi jak anaplazmoza, mykoplazmoza, borelioza czy babeszjoza, a także prowadzić do groźnych zmian dermatologicznych i zarażenia tasiemcem, w przypadku pokąsania przez pchły.

Jednym ze sposobów zabezpieczenia kotów przed pogryzieniem przez pchły i kleszcze jest stosowanie obroży antykleszczowych. Kot nosi ją przez cały czas, a substancje czynne uwalniają się w trakcie używania do skóry i sierści naszego mruczka. Dzięki temu pasożyty giną już w kontakcie ze skórą naszego futrzaka, jeszcze zanim zdecydują się go ukąsić.

Należy pamiętać jednak, by obroża była dedykowana stricte dla kotów. Niektóre substancje czynne zawarte w obrożach przeciwkleszczowych dla psów mogą być silnie toksyczne dla kotów. Do takich substancji zaliczana jest między innymi permetryna, która u mruczków wywołuje objawy neurologiczne, a kontakt kota z tą substancją może prowadzić nawet do śmierci zwierzęcia.

Obroża przeciwkleszczowa dla kota Foresto

Jednym z bardziej popularnych produktów tego typu dostępnych na rynku jest przeciwkleszczowa obroża dla kotów Foresto. Większość osób kojarzy ją głównie z zabezpieczeniem dla psów, jednak istnieje również obroża antykleszczowa dla kotów, która dzięki swojej konstrukcji, tworzy niewidzialną warstwę ochronną na skórze i sierści mruczka.

Foresto dla kotów ma działanie nie tylko biobójcze, ale także odstraszające, dzięki czemu zwierzak jest mniej narażony na kontakt z kleszczami. Okres działania obroży wynosi aż osiem miesięcy, dzięki czemu doskonale zabezpiecza kota w sezonie największej aktywności tych pasożytów. To, oraz całkowity brak zapachu wyróżnia Foresto wśród innych obroży dostępnych na rynku, które często działają jedynie przez miesiąc i wydzielają bardzo intensywny, niezbyt przyjemny zapach.

Dodatkowo obroża jest wodoodporna, dzięki czemu działa również w sytuacji, gdy zwierzak wpadnie do wody i się zmoczy. Produkt posiada również dodatkowe zabezpieczenie na wypadek zaczepienia o coś obrożą. Mechanizm działa jak zapadka, poluzowując obrożę, dzięki czemu kot ma możliwość uwolnienia się.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments