Pomorski Koci Dom Tymczasowy otrzyma karmę za 12 tys. zł


Już wkrótce w kocich łapkach znajdzie się karma o wartości prawie 12 tysięcy złotych. Przekazana przez firmę Krakvet karma dla zwierząt trafi do Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego, prowadzonego przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

Znakomita wiadomość dla kotów będących pod opieką wolontariuszy PKDT. Już wkrótce w kocich łapkach znajdzie się karma o wartości prawie 12 tysięcy złotych. Przekazana przez firmę Krakvet karma dla zwierząt trafi do Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego, prowadzonego przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

Dzięki udziałowi w akcji „Pomoc dla schronisk”, organizowanej przez firmę Krakvet, do kotów z Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego, trafi karma za niemal 12 tysięcy złotych. Co miesiąc na forum sklepu Krakvet.pl odbywa się głosowanie, w którym udział może wziąć każdy zainteresowany. Aby oddać głos na wybrane schronisko, wystarczy zarejestrować się na forum, napisać jeden post, wybrać schronisko na które chce się zagłosować, a następnie wpisać otrzymany smsem kod potwierdzający.

Każdego miesiąca jedno wybrane przez internautów schronisko otrzymuje pomoc
w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Na ostateczną kwotę składa się suma rabatów, które klienci sklepu mogą przekazać na ten cel oraz kwota, którą dodatkowo przekazuje właściciel sklepu.

– Po dwóch latach ponownie udało się nam zwyciężyć w akcji Krakvetu, z czego się bardzo cieszymy. Ciągle borykamy się z trudnościami finansowymi, większość funduszy pożytkujemy na pomoc weterynaryjną dla naszych podopiecznych. Wygrana pozwoli nam zapewnić byt zwierzętom pozostającym pod naszą opieką w domach tymczasowych
i kotom wolno bytującym. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które oddały na nas swój głos w głosowaniu Krakvetu a samemu Krakvetowi za wspaniałą akcje pomocy bezdomnym zwierzętom
. – mówi Marlena Pindras, koordynatorka PKDT.

Pomorski Koci Dom Tymczasowy od lat pomaga kotom, nie pozostając jednocześnie obojętnym na losy innych zwierząt. Garstka wolontariuszy opiekuje się kotami bezdomnymi, porzuconymi, tracącymi swoje domy, zapewniając im opiekę weterynaryjną i przygotowując do adopcji. Grupa zajmuje się także kotami wolno żyjącymi, na samych terenach stoczniowych jest ich około 250! Miesięcznie pod opieką Grupy znajduje się od 80 do nawet 150 „tymczasów” oraz ponad 350 kotów wolno bytujących. 

– Akcja organizowana przez Krakvet jest bardzo ważna dla zwierząt. Każda porcja karmy jest istotnym wkładem w stałą opiekę nad potrzebującymi zwierzakami. Bardzo dziękujemy w imieniu zwierząt i wolontariuszy za głosowanie na nasze działania. – mówi Anna Szwapczyńska, Wiceprezes Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – VIVA!.

Firma Krakvet organizuje akcję „Pomoc dla schronisk” od 2008 roku. Do tej pory udało się pomóc ponad 50 schroniskom w całej Polsce, do których trafiło ponad 70 ton karmy dla zwierząt. 

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments