Skupują koty i psy na kilogramy? Prowokacja dziennikarska

fot. thinkstockphotos

Schroniska w całej Polsce otrzymały maile z nietypową ofertą od firmy Exotic Meat Poland. Firma chce płacić 10 zł za kilogram młodego psa, 12 zł za kilogram kota - donosi "Gazeta Wyborcza". Prowokacja czy głupi żart? Jednak prowokacja.

Schroniska w całej Polsce otrzymały maile z nietypową ofertą od firmy Exotic Meat Poland. Firma chce płacić 10 zł za kilogram młodego psa, 12 zł za kilogram kota – donosi „Gazeta Wyborcza”. Prowokacja czy głupi żart?
W mailu można przeczytać, na czym miałaby polegać współpraca: „Polegałaby ona na pozyskiwaniu przez Exotic Meat Poland zdrowych zwierząt i transportowaniu ich do krajów Europy Zachodniej oraz Dalekiego Wschodu. Możemy odbierać po 40-50 zwierząt miesięcznie”.

Wszystko okazało się prowokacją dziennikarza „Fakt”, o czym pisze serwis Psy.pl – KLIK

Dziennikarz Faktu tłumaczył, iż w ten sposób chciał sprawdzić, czy niedofinansowane polskie schroniska poszłyby na taką współpracę (sprzedaż psów i kotów na kilogramy). Niepoinformowani dziennikarze „Wyborczej” i „Wprost” podchwycili temat na poważnie. Wyszłoby zabawnie – opiniotwórcze medium zrobione w konia przez bulwarówkę, przy okazji kilka fundacji – gdyby nie jedna rzecz. Stracony czas i siły wolontariuszy i osób zaangażowanych w pomoc zwierzętom. Ośmieszono Wyborczą czy też aktywistów pro-zwierzęcych?

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments