SOS zaginął kot


Jak skutecznie szukać czworonożnej zguby i szybko ją odnajdywać?

Bywa, że kot wychodzący nie wróci ze spaceru, albo ten, który na co dzień nie wychodzi, wymknie się niezauważony przez niedomknięte drzwi. O czy wtedy pamiętać i co zrobić, żeby akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem?

Nie czekaj

Poszukiwania rozpocznij natychmiast, gdy się zorientujesz, że kot zniknął. Szukaj zarówno w dzień, jak i późnym wieczorem. Przerażony zwierzak może się ukrywać i dopiero wieczorem wyjść z nieznanych zakamarków.

kot wygląda zza płotu na drogę
fot. shutterstock

Przygotuj ogłoszenie

Przygotuj ogłoszenie ze zdjęciem, opisem i wszelkimi danymi pupila umożliwiającymi jego szybsze odnalezienie. Napisz gdzie, kiedy, o której godzinie i w jakich okolicznościach zaginął. Umieścić na plakacie numer telefonu do siebie. Ogłoszenia rozwieś na słupach, tablicach, drzewach. Zapytaj w okolicznych sklepach spożywczych, czy możesz zostawić swoje ogłoszenie. Zamieść też informacje w Internecie (na portalach społecznościowych, ogłoszeniowych oraz kocich), a także w codziennej prasie i jeśli to możliwe, w telewizji.

Na ogłoszeniach podaj informację o nagrodzie za odnalezienie zwierzęcia.

Służby bywają pomocne

Trzy, cztery razy w tygodniu sprawdzaj, czy kot nie trafił do pobliskiego schroniska. O zaginięciu poinformuj straż miejską. Mogą się okazać pomocni w poszukiwaniach.

Pytaj w okolicy

Pamiętaj, że sąsiedzi widzą wszystko. Zapytaj, może zauważyli twojego kota lub pomogą ci w akcji poszukiwawczej. Im więcej osób wie, że zwierzak zaginął, tym większa szansa na sukces. Jeżeli podejrzewasz, że twój pupil został skradziony, sprawdź giełdy zoologiczne i inne miejsca, gdzie może być sprzedany.

Najważniejsze!

Nigdy nie trać wiary w odnalezienie swojego ukochanego zwierzątka. Może to nastąpić nawet po bardzo długim czasie. 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments