Wchodzi czy schodzi?


Oto najgorętszy spór o kota ostatniego tygodnia, którym żyje cały internetowy świat. Bohaterem jest niepozorny pręgowany mruczek, który.... no właśnie. Są dwie wersje tego, co robi.

Oto najgorętszy spór o kota ostatniego tygodnia, którym żyje cały internetowy świat. Bohaterem jest niepozorny pręgowany mruczek, który…. no właśnie. Są dwie wersje tego, co robi.

Grafika przedstawiająca kota idącego po schodach pojawiła się kilka dni temu w serwisie zdjęciowym Imgur. Zamieścił ją tam anonimowy użytkownik, który dołączył do obrazka tylko jedno zdanie: „Ten kot wygląda, jakby jednocześnie szedł w górę i w dół”. W ciągu kilkudziesięciu godzin tylko w tym serwisie grafikę wyświetlono ponad 40 tys. razy. Zdjęcie trafiło też do innych popularnych serwisów społecznościowych.

Kot schodzi czy wchodzi po schodach? Dla jednych uniesiony ogon i budowa schodków wskazuje, że kot schodzi, dla innych te same wskazówki świadczą o tym, że zwierzę wchodzi w górę po schodach. A wszystkiemu winna iluzja optyczna. Z braku innych punktów odniesienia, nasz mózg próbuje zinterpretować zagadkowy obraz i – gubi się.

W górę czy w dół? Może Wam uda się rozwiązać zagadkę?

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments