Wielki Meow – prawie 20 kg żywej wagi

Meow; fot. Santa Fe Animal Shelter & Humane Society's Facebook

W kwietniu tego roku do jednego ze schronisk dla zwierząt w USA trafił biało-rudy kocur Meow. Kot waży prawie 20 kg. Powinien - ok. 6 kg. Był duży nawet jako 2-miesięczny kociak. Przez większość życia na diecie urinary z powodu problemów urologicznych.

W kwietniu tego roku do jednego ze schronisk dla zwierząt w USA trafił po śmierci swojej opiekunki biało-rudy kocur Meow. Kot waży prawie 20 kg. Powinien – ok. 6 kg. Uliczna znajda. Przygarnięty przez dwie starsze panie. Był duży nawet jako 2-miesięczny kociak. Przez większość życia na diecie urinary z powodu problemów urologicznych. Według rodziny zmarłej opiekunki kot przez całe życie jadł tylko pół filiżanki suchej karmy weterynaryjnej dziennie. Waga w niczym nie przeszkadzała mu w zabawach z psim kolegą.

Meow liczy zaledwie 5 lat (nie 2, jak pomyłkowo podawano początkowo w mediach). Ma problemy z oddychaniem. jego serce jest przeciążone. W przeliczeniu na ludzką wagę – tusza kota odpowiada wadze 300 kilogramowego człowieka. Według lekarzy weterynarii życie Meow jest poważnie zagrożone, podobnie jak to jest w przypadku ekstremalnie otyłych ludzi. Już w kilka tygodni po pobycie w domu tymczasowym kot schudł kilogram. Jednak jego odchudzanie musi być prowadzone powoli, w ścisłej współpracy z lekarzami weterynarii.

Meow nie jest ofiarą przekarmiania. Był otoczony miłością i zaopiekowany, na tyle, na ile potrafiły zrobić to starsze panie.

Meow nie jest najgrubszym kotem świata. Ten rekord należy do pewnego 23 kg kota. I nigdy nie zostanie pobity – Księga Rekordów Guinnessa zaprzestała przyjmowania rekordów tego rodzaju, by uniknąć celowego przekarmiania zwierząt, ze szkodą dla ich zdrowia i życia.

PS. Meow został adoptowany, niedługo później zmarł z powodu trudnej do opanowania infekcji oddechowej.

źródło: Catster

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments