Psychotest: Jak silna jest twoja więź z kotem? ROZWIĄZANIE


Oto rozwiązanie quizu. Pewnie już przebierasz nóżkami, by dowiedzieć się, jak silna jest twoja więź z kotem... Sprawdź, jak ci poszło.

Jeśli tu jesteś, to znaczy, że nasze 8 pytań jest już za tobą. Zapewne chcesz wiedzieć, jak ci poszło, dlatego nie będziemy przedłużać. Poniżej znajdziesz wyniki quizu.

33-40

  • Twój kot jest z tobą bardzo związany i nie boi się tego okazać!

Odwaliłeś kawał dobrej roboty! Twój mruczek czuje się zrelaksowany, kochany i pewny siebie. Ponadto najwyraźniej kocha spędzać z tobą czas. Ufa ci, cieszy się twoim towarzystwem i wie, że dzieją się dobre rzeczy, kiedy jesteś w pobliżu. Gratulacje – rozumiesz swojego kota i dajesz mu to, czego potrzebuje, by czuł się bezpiecznie. Ten towarzyski kociak najprawdopodobniej z natury jest uczuciowy, ale w bezpiecznym, kochającym środowisku, które stworzyłeś, chętniej będzie nawiązywał prawidłowe relacje.

25-32

  • Twoja więź z kotem jest na wysokim poziomie, ale mogłoby być lepiej

Twój kot lubi być blisko ciebie, ale jest to jednak bardziej „skryte” przywiązanie. Nawet jeśli jest nieco mniej uczuciowy z natury (ten typ najprawdopodobniej nigdy nie będzie wspinał się na twoje ramiona), to wciąż czuje z tobą więź. Można ją wzmocnić poprzez aktywności, które przyzwyczają twojego mruczka do interakcji i bardziej fizycznych dowodów miłości względem ciebie.

17-24

  • Istnieje jakaś więź, ale mogłaby być mocniejsza

Twoja więź z kotem potrzebuje nieco pracy. Twój kot czasem przejawia przyjacielskie zachowanie, ale tylko na swoich warunkach. Poświeć więcej czasu swojemu mruczkowi (baw się z nim i zachęcaj do aktywności, nie oglądajcie razem tylko Netflixa). Popracuj nad jakością czasu spędzanego ze swoim kotem i róbcie rzeczy, które on kocha, a zobaczysz, że wasza więź z czasem się pogłębi!

10-16

  • Jeszcze brakuje więzi

Twój kot znosi cię tak długo, jak długo go karmisz. Nie jesteś uważany za preferowanego towarzysza, a nawet mruczek może w twojej obecności mieć się na baczności. Mimo to nadal jest nadzieja. Niektóre koty potrzebują po prostu więcej czasu – więcej wspólnych aktywności zacieśniających więzi, takich jak wspólna zabawa, wyczesywanie, głaskanie i pozytywne interakcje. Nigdy nie dyscyplinuj kota, bo może to spowodować zahamowanie budowania relacji. Niektóre tygryski są z natury bardziej nieśmiałe i strachliwe albo mają trudną przeszłość, co może wpływać na sposób zacieśniania więzi. W tej sytuacji musisz wykazać się cierpliwością i  dostosować swoje oczekiwania do specyfiki mruczka.

Poniżej 9

  • Twój kot się boi i nie czuje się przy tobie bezpiecznie

Musisz zacząć od podstaw. Daj swojemu kotu jego własną, małą, bezpieczną przestrzeń, taką samą jak przy przedstawianiu nowego mruczka swojej rodzinie. Spędź trochę czasu, siedząc w ciszy w pobliżu kota i pozwól mu poczuć się swobodnie w twojej obecności. Bądź cierpliwy! Nie zmuszaj kota, by do ciebie podchodził. Daj mu czas na zaznajomienie się. Pomóc może także terapia z użyciem feromonów. Być może będziesz musiał skonsultować się z kocim behawiorystą, by pomoc przestraszonemu kociakowi poczuć się przy tobie bezpiecznie.

I jak tam wyniki? Koniecznie daj nam znać w komentarzach, jak silna jest twoja więź z kotem!

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments