Wiolonczelista komponuje muzykę dla kotów

fot. screen YouTube

Zmysł słuchu u kotów jest bardzo dobrze rozwinięty. Słyszą o wiele więcej dźwięków niż my. Niektóre wpływają na nie uspokajająco, inne pobudzają. Wiolonczelista David Teie komponuje utwory specjalnie z myślą o kocich odbiorcach.

Zmysł słuchu u kotów jest bardzo dobrze rozwinięty. Słyszą o wiele więcej dźwięków niż my. Niektóre wpływają na nie uspokojająco, inne pobudzają. Wiolonczelista David Teie komponuje utwory specjalnie z myślą o kocich odbiorcach. Pierwsze dwa utwory dla mruczków napisał w 2008 roku. 40 minut muzyki, którą kochający opiekun mógł zakupić na gwiazdkowy prezent dla pupila.
Minęło 7 lat. Głośno stało się o wspólnym projekcie naukowców i muzyków, którzy stworzyli utwory dla kotów. David przypomniał sobie o swoich pracach sprzed kilku lat. Czy będzie potrafił napisać znów coś podobnego? Podczas miesięcznej podróży do Pragi wraz z rodziną dokonał się w nim przełom. Popłynęły dźwięki.
„Zdałem sobie sprawę, że mogę pisać muzykę, która zapewniłaby wspólne doświadczenie emocjonalne dla kotów i ich ludzi. Potrafię stworzyć muzykę, która będzie miła dla ucha zarówno kota, jak i człowieka.”

Syn Davida, Andrew, który jest strategiem komunikacji w firmie marketingowej Anomaly, przekonał swoich przełożonych do stworzenia kampanii dla „kociej” muzyki swojego ojca całkiem za darmo.
W kampanii wzięły udział kocie sławy. Jak zareagowały na dzieło wiolonczelisty? Zobaczcie i posłuchajcie:

 

„Muzyka dla kotów”, jak oficjalnie nazywa się utwór Davida Teie, ukaże się 25 października br.

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments