17.10.2020

Ta mała kotka miała dużo szczęścia! Wszystko dzięki mężczyźnie, który nie wierzy w przesądy

null

Magdalena Olesińska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Appleseed to malutka czarna kotka, która przebiegła przez ruchliwą drogę. Kiedy Holly postanowiła się nią zaopiekować, kicia wspięła się na jej ramię. Ale wcześniej był jeszcze pewien mężczyzna…

Appleseed

fot. www.instagram.com/pawsofoz/?hl=pl

Na szczęście dla pewnego mężczyzny przesądy o czarnych kotach nie mają znaczenia. Nie uznał on bowiem, że malutki kotek, który wybiegł na ruchliwą drogę i przebiegł przed jego samochodem, mógłby przynieść mu pecha. Co więcej, mężczyzna zatrzymał się i zabrał zgubę z jezdni. Poznaj historię Appleseed – czarnego słodkiego kociaka.

Poszukiwanie wykwalifikowanej opieki

Z racji tego, że czarny kotek był bardzo młodziutki, wymagał wykwalifikowanej opieki. Mężczyzna nie mógł mu jej zapewnić. Dlatego za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił jak najszybciej znaleźć dla małej kotki opiekę. Na post z lokalnej grupy natknęła się Holly Brookhouser – miłośniczka i ratowniczka zwierząt. Kobieta od razu wiedziała, że musi pomóc temu maluszkowi.

Kobieta skontaktowała się z mężczyzną i zapewniła, że zaopiekuje się czarnym kotkiem do momentu, aż nie będzie on gotowy do adopcji.

Appleseed, czyli nasiono jabłoni

Okazało się, że kicia miała zaledwie około 5-6 tygodni, a kiedy Holly po nią przyjechała, ta od razu wspięła się na jej ramię.

Kotek zwinął się i spał na moim ramieniu przez całą drogę do domu – wspomina Holly Brookhouser.

Kobieta przyjechała po kotka wraz ze swoim adoptowanym synem, który nie krył radości, że będzie mógł pomóc zwierzęciu. Chłopiec wymyślił też imię dla nowej towarzyszki – Appleseed. Kobieta wraz z synem przygotowali dla kotka miejsce, a także zapewnili mu opiekę medyczną.

Na początku, kiedy kotka słyszała różne dźwięki, od razu się chowała. Z czasem coraz bardziej się otwierała. Z racji tego, że kicia jest w domu jedynym maluchem, zapewniłam jej z synem miejsce w kuchni, gdzie może czuć się bezpiecznie, a przy okazji nie jest samotna, ponieważ nas widzi – powiedziała Holly.

Holly opiekuje się jeszcze trzema psami, trzema dorosłymi kotami, a także jeżem i królikiem. Wszystkie zwierzęta zostały przez nią uratowane. Jak tylko Appleseed będzie gotowa, pójdzie do nowego domu. Kotką chce się zaopiekować siostra Holly.

źródło: www.lovemeow.com | zdjęcie główne: www.instagram.com/pawsofoz/?hl=pl

Podziel się tym artykułem:

null

Polecane przez redakcję

Reklama

Zobacz powiązane artykuły

Kot o zielonej sierści? Takiego mruczka znalazł mężczyzna z Białorusi!

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Mieszkaniec Białorusi ma w domu zielonego kota... Niecodzienny wygląd mruczka zadziwia i zachwyca. Czy to efekt farbowania? Zobaczcie sami!

znalazl zielonego kota

undefined

21.09.2023

Kopnął kota pod sklepem, dostał rok więzienia

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Do szokującego incydentu doszło na parkingu pod sklepem. Mężczyzna z impetem kopnął kota. Stan zwierzęcia po zdarzeniu był ciężki. Poszukiwania sprawcy zakończyły się sukcesem – mężczyzna dostał wyrok.

mężczyzna kopnął kota

undefined

20.09.2023

Wyrzucił kociaka w worku do śmieci, podał kuriozalny powód

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Za znęcanie nad zwierzęciem odpowie mężczyzna, który w Kolbuszowej wyrzucił do kontenera na śmieci małego kotka. Kociak zawinięty był dodatkowo w foliową torbę. Szczęśliwie jego miauczenie usłyszała przechodząca kobieta.

kociak w kontenerze na śmieci

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata kotów!

Zapisz się