19.05.2021
Czy kocia pupa dotyka wszystkich powierzchni, które znajdują się w domu?
Magdalena Olesińska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Powyższe pytanie to w rzeczywistości… tytuł projektu pewnego szóstoklasisty. Kaeden Griffin postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawdził, z jakimi powierzchniami ma styczność kocia pupa.
fot. www.facebook.com/Utopiakerri
To pewnie jeden z tych nielicznych projektów, który wzbudził zainteresowanie wszystkich uczniów. Każdy kociarz chociaż raz doświadczył sytuacji, w której to jego pupil z uporem maniaka nie tylko ocierał się pupą o jego twarz, ale też próbował na niej położyć swoje szanowne cztery litery. Być może wówczas przemknęła ci przez głowę myśl, jakich jeszcze powierzchni dotyka kocia pupa. Jeśli tak, to możesz już skończyć z domysłami i spekulacjami. A jeśli nawet się nad tym nie zastanawiałeś, no to cóż, teraz już na pewno będziesz. Nie musisz jednak żyć w niepewności, bowiem pewien szóstoklasista postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i w ramach szkolnego projektu przeprowadził niewielki eksperyment. Bez obaw, nie ucierpiał przy tym żaden kot. Jesteście ciekawi, do jakich doszedł wniosków?
Nietypowy projekt szóstoklasisty
Szóstoklasista, o którym mowa, to Kaeden Griffin. Chłopiec rozpoczął projekt od ustalenia celu i postawienia hipotezy. Dokumentował także zebrane dane. Potem przeszedł do części praktycznej. Do eksperymentu zaprosił dwa swoje koty – Taco i Mayę. Aby sprawdzić, czy pupa kota naprawdę dotyka wszystkich powierzchni w domu, nałożył nietoksyczną czerwoną szminkę na najwrażliwszą część kociego ciała. Następnie wydawał kotom komendy – „siad”, „poczekaj”, „połóż się” czy „podskocz”. Za każde wykonane polecenie Taco i Maya były sowicie nagradzane ulubionymi przysmakami i pochwałami. Wszelkie dane udało się zebrać w niecałe 10 minut. Po tym też czasie szminka została usunięta z kocich pup ściereczką dla niemowląt.
Jakie powierzchnie dotyka kocia pupa?
Do jakich wniosków doszedł młody naukowiec?
Odbyt kotów długo- i średniowłosych w ogóle nie ma kontaktu z miękkimi oraz twardymi powierzchniami. Natomiast pupa krótkowłosych kotów nie styka się z twardymi powierzchniami, jednak zaobserwowano smugi czerwonej szminki na miękkim legowisku.
Zatem jeśli masz kota krótkowłosego, jego pupa może mieć bezpośredni kontakt z ubraniami, na których leży, niezasłanym łóżkiem czy z każdą inną miękką i nierówną powierzchnią. Mimo wszystko istnieje naprawdę niewielkie prawdopodobieństwo, że pupa twojego kota dotknęła wszystkich powierzchni, które znajdują się w mieszkaniu. Cóż, opiekunowie kotów mogą już przestać zaprzątać sobie tym myśli i odetchnąć z ulgą…
źródło: www.dailypaws.com | zdjęcie główne: www.facebook.com/Utopiakerri
Polecane przez redakcję
Reklama
Jako redaktorka SEO pragnę przenieść mruczące treści na szczyt internetowej kuwety. O tym, że każde „miau” ma znaczenie, wiem od wąsatej ekspertki – Fiony. Po godzinach buduję świat z Lego, nurkuję w książkach i kołyszę się w rytm życia.
Polecane przez redakcję
Reklama
Zobacz powiązane artykuły
08.12.2023
Serwal uciekł z domu pod Bydgoszczą. Błąkał się na wolności przez trzy dni!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Udomowiony serwal uciekł z domu pod Bydgoszczą. Kot o imieniu Pimpek biegał na wolności przez trzy dni. Sprawdźmy, jak wyglądały poszukiwania serwala.
undefined
29.11.2023
San Juan nie dla kotów – są niezgodne z krajobrazem kulturowym
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Od dobrych kilku lat przemykają brukowanymi uliczkami historycznej dzielnicy Portoryko. Od czasu do czasu dają się pogłaskać turystom czy zrobić sobie zdjęcia. Nie wszyscy są jednak ich zwolennikami.
undefined
24.11.2023
Po raz pierwszy sklonowano kota przy użyciu wyłącznie chińskiego sprzętu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Kot został sklonowany przy użyciu wyłącznie chińskich narzędzi. Chiny osiągnęły zatem samowystarczalność, jeśli chodzi o przeprowadzanie procesu klonowania... Co z tego wyniknie?
undefined