12.05.2022
Piekielnie kocia literatura, czyli „Diabły, nie koty” – piąta część bestsellerowej książki Dawida Ratajczaka „Jak wytresować kota?”
Joanna Żołnierkiewicz
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Sądziliście, że wiecie, jak wychować kota? Że da się go wytrenować. Możliwe, że byliście w błędzie. Dawid Ratajczak po raz kolejny udowadnia, że koty to stworzenia o często niezwykle trudnym charakterze. Trudnym przede wszystkim dla opiekuna. Autor w książce „Jak wytresować kota? Diabły, nie koty” przedstawia kilka kocich historii z pazurem i dużą dozą piekielnego humoru godnego istoty mruczka.
Fot. Shutterstock
W tych historiach odnajdzie się wielu kocich opiekunów, szczególnie kotów nad wyraz ciekawskich, żywiołowych i charakternych. Być może dzięki opowieściom niektórzy uświadomią sobie, że ich kot to istny anioł – w porównaniu do tych mruczących zawadiaków z książki. Dawid Ratajczak sugeruje, że warto doceniać kota takiego, jakiego się ma – zawsze można było trafić gorzej. W książce poznamy między innymi koty Cynamona, Agresta i Lucyfera, które to mają większy wpływ na życie opiekunów niż Księżyc na przypływy i odpływy oceanów.
Czy z kota taki diabeł, jak go malują?
Przed odpowiedzią na to pytanie warto przyjrzeć się historiom ekstremalnym (a przy okazji ekstremalnie śmiesznym!). Cynamon – nocny dostawca zwierzątek. Agrest – oznaczony trupią czaszką na liście pacjentów przychodni weterynaryjnej. Lucek – przygarnięty, by ukoić życie starszej pani. To tylko kilku kocich bohaterów, których bez wątpienia należy poznać.
Wtedy zyskamy porównanie. Uświadomimy sobie, jak trudnym przypadkiem jest nasz pupil. Jednak pamiętajmy: z kotami zupełnie jak z życiem, trzeba doceniać, co się ma. Kot to może i mały diabeł. Ale to nasz diabeł.
„Jak wytresować koty? Diabły, nie koty” to lekka literatura, dzięki której pośmiejecie się i spojrzycie na swoje koty z innej perspektywy. Bo kto, jak nie wy – opiekunowie – doskonale wie, jak wygląda życie z mruczącym futrzakiem? Wieczory okraszone szczyptą sarkastycznego humoru z książki upłyną jeszcze barwniej niż dotąd. Wystarczy rozsiąść się wygodnie na kanapie i wziąć egzemplarz w dłonie. Oczywiście przedtem należy zrobić na niej miejsce dla kota, by mógł z zaciekawieniem obserwować opiekuna zaczytanego w książce i wyczekiwać momentu odwrócenia jego uwagi miauknięciem „Daj jeść!”.
Pozycja „Jak wytresować kota? Diabły, nie koty” obowiązkowo powinna znaleźć się na półce kociarza oraz każdego, kto planuje przyjęcie futrzaka pod swój dach – zaraz obok pierwszej części „Jak wytresować kota?”. I nie zapominajmy o tym, by przed lekturą przygotować się na piekielnie koci humor, nie tylko z pazurem, lecz także z nieziemską dawką kocich kłaków.
Była redaktor prowadząca portali Psy.pl i Koty.pl. Prywatnie opiekunka dwóch nierasowych kotek – Furii i Luny.
Zobacz powiązane artykuły
23.04.2025
Kot utknął w uchylonym oknie – strażacy znów musieli interweniować
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To nie pojedynczy przypadek, a powracający problem. W ciągu zaledwie tygodnia służby ratunkowe dwukrotnie interweniowały w sprawie kotów, które utknęły w uchylonych oknach.
undefined
08.04.2025
Kot przybity do drewna i spalony żywcem. Policja szuka sprawcy bestialstwa
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Do potwornego aktu przemocy wobec kota doszło w gminie Baborów w woj. opolskim. Zwierzę zostało przybite do drewnianej konstrukcji i prawdopodobnie podpalone żywcem. Sprawą zajmuje się policja. Funkcjonariusze apelują o pomoc w ustaleniu tożsamości kota i jego właściciela.
undefined
26.03.2025
Karmy dla kotów w Media Expert – jak wybrać karmę dla swojego mruczka?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wybór odpowiedniej karmy dla naszego kota to kluczowy element dbania o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Na rynku dostępne są różne rodzaje karm, a ich skład i przeznaczenie mogą znacznie się różnić. W tym artykule przyjrzymy się, jakie są rodzaje karm dla kotów oraz na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą opcję dla naszego pupila.
undefined