30.10.2018

Kotka z lotniska Chopina wciąż zaginiona. „To nie mój kot”

author-avatar.svg

Agata Kufel

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Radość z odnalezienia Łupiny okazała się przedwczesna - czarna kotka złapana obok lotniska nie jest tą, która wyleciała z Oslo…

kotka z lotniska wciąż zaginiona

fot. www.facebook.com/GandalftheGold

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o pomyślnym zakończeniu historii kotki, która zniknęła po locie samolotem z Oslo do Warszawy. Niestety, szybko okazało się, że szalona radość okazała się przedwczesna. Późnym wieczorem pojawiła się informacja, że czarna kotka znaleziona na terenie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej nie jest Łupiną. „Właściwa” kotka z lotniska wciąż jest zaginiona…

„To nie mój kot”

Ponad tydzień szukania, wielka radość i… ogromne rozczarowanie. Tak można w skrócie podsumować ostatnie wydarzenia. Gdy w sobotni wieczór złapano w pobliżu lotniska czarną koteczkę, wszystko wskazywało na to, że zaginiona Łupina wreszcie wróci do domu – w dodatku z nowym przyjacielem. Wprawdzie kotka zachowywała się agresywnie, ale tłumaczono to przebytą traumą. Teraz już wiadomo, że kryło się za tym coś więcej.

Właścicielka zabrała zwierzaki do weterynarza. Tam okazało się, że kotka nie ma wszczepionego czipa – choć tak podobna, nie jest zaginionym kotem z lotniska. Załamana pani Karolina poinformowała o tym internautów wczoraj późnym wieczorem:

Bezpańska kotka i jej kilkumiesięczny towarzysz (brat? syn?), który otrzymał imię Leo pozostają pod opieką pani Karoliny, która zdecydowała się je wyleczyć i znaleźć im nowe domy. Niestety, wciąż nie wiadomo, co dzieje się z Łupiną, która – wedle zapewnień przewoźnika – doleciała do Warszawy, ale następnie ślad po niej zaginął.

Kotka z lotniska wciąż zaginiona

Nie chcemy sobie wyobrażać, co musi teraz przeżywać właścicielka zaginionej Łupiny. Krótka radość i bolesne rozczarowanie, a do tego wszystkiego świadomość, że być może gdzieś na lotnisku wciąż przebywa jej kotka. To bardzo trudna sytuacja.

GDZIE W TAKIM RAZIE JEST MÓJ KOT? CO SIĘ Z NIM STAŁO? SIEDZĘ OD DWÓCH DNI W DOMU ZAMIAST JEJ SZUKAĆ I DOCHODZIĆ PRAWDY?
COFAMY SIĘ DO PUNKTU WYJŚCIA… – czytamy na profilu pani Karoliny.

Internauci śledzący losy zaginionej czarnulki starają się podtrzymać kobietę na duchu. Niektórzy radzą, by próbować dotrzeć do nagrań z monitoringu zarówno w Warszawie, jak i w Oslo. Dopingują, by nie rezygnować z poszukiwań zwierzaka. Nadal istnieje szansa, że żyje i czeka na pomoc…

Trudno wyrazić, jak bardzo nam przykro – my również daliśmy się porwać wczorajszej euforii. Wprawdzie pewnym pocieszeniem może być fakt, że w skutek „pomyłki” udało się uratować dwa bezdomne koty, ale doskonale rozumiemy ból właścicielki. Wciąż jednak wierzymy, że sprawa nie jest zakończona i uda się odnaleźć Łupinę. Trzymamy za nią kciuki i czekamy na dalsze informacje.

Pierwsza publikacja: 25.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg

Zobacz powiązane artykuły

16.05.2024

Już w tę niedzielę Targi Pupila: wydarzenie dla opiekunów zwierząt w Galerii Młociny!

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja, Galeria Młociny staje się świetnym kierunkiem na spacer dla miłośników zwierząt! Od godziny 12:00 do 16:00 w centrum handlowym odbędą się Targi Pupila - wydarzenie dedykowane opiekunom kotów, psów i wszystkich zwierzaków.

null

undefined

09.04.2024

Bił, topił i wieszał kota na kablu. Sadysta usłyszał wyrok

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

W 2022 roku internetową społecznością wstrząsnął filmik, na którym mieszkaniec Gdyni w bezduszny sposób znęcał się nad kotem. Sprawiedliwość w końcu zwyciężyła, a sprawcę spotkała zasłużona kara.

znecal sie nad kotem

undefined

04.04.2024

Dzień Zwierząt Bezdomnych – jak wspierać bezdomne koty?

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Dzień Bezdomnych Zwierząt to dobra okazja, aby pochylić się nad losem kotów, które nie mają domów. Wiele z nich otacza nasz każdego dnia, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jak im pomagać?

dzień bezdomnych zwierząt koty

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata kotów!

Zapisz się