Gigantyczny kot z Rosji! „Jest wciąż kociakiem i waży prawie 13 kg”

author-avatar.svg

Natalia Borzuta

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Ten mruczek jest tak duży jak pies i słodki jak dziecko. Uważa się, że kot rasy maine coon ze Starego Oskola we wschodniej Rosji jest największym na świecie kociakiem w wieku niespełna dwóch lat. „Być może będzie jeszcze większy, bo wciąż rośnie!” – mówi właścicielka Kefira.

gigantyczny kot z Rosji

Fot. @yuliyamnn/Instagram

Kefir waży 13 kilogramów i jest tak wielki, że większość osób myli go z psem. „Nie sądziłam, że zwyczajny maluszek może stać się tak ogromny” – żartuje właścicielka jednego z największych „Łagodnych Olbrzymów” na świecie. Teraz gigantyczny kot z Rosji podbija internet.

emiteo

Gigantyczny kot z Rosji. „Mylą go z psem”

Właścicielka kota-olbrzyma, Yulia Minina, kupiła alabastrowego malucha o imieniu Kefir dwa lata i „wiele kilogramów” temu. Jego imię nawiązuje do koloru puszystego, kremowego futerka. Wielki maine coon ma typowe kocie ruchy i charakter. Mimo to Minina wyznaje, że: „gdy obcy ludzie przychodzą do domu, wszyscy najpierw mylą go z psem”. Kefir waży więcej niż przeciętny kociak.

„Nie sądziłam nawet, że niewinne kociątko może stać się tak duże” – żartowała opiekunka kota-giganta.

W rozmowie z South West News Service zaznaczyła, że wielkość kota pasuje do jego usposobienia. „On nie tylko urósł, ale stał się także bardzo inteligentny i zawsze zachowuje się spokojnie” – chwaliła Kefira.

Ogromny kot z Rosji. „Kefir wygląda groźnie”

Ze względu na opiekę, jakiej wymaga Kefir, Minina mówi o nim jak o własnym dziecku: „Kefir ma groźny wygląd, ale jest bardzo czułym i wrażliwym maluchem” – stwierdziła.

„Kiedy przyjaciele i znajomi przychodzą do domu, cała uwaga skupia się na nim. Co więcej, on to uwielbia i pozwala się głaskać” – powiedziała właścicielka Kefira.

Mimo że prawie każdy maine coon zachwyca swoją dostojnością i wyjątkowymi jak na mruczki gabarytami, Minina uważa, że Kefir przyćmiewa już przeciętnego kota tej rasy.

Kefir jest wciąż kociakiem i waży prawie 13 kilogramów

Mruczki tej rasy rosną nawet do czwartego roku życia. Kefir waży obecnie prawie 13 kilogramów i ma dopiero dwa lata. Opiekunka gigantycznego kota wyznała także, że nie może już przytulać się z nim tak, jak robiła to, gdy był młodszy:

„Kefir lubi wspinać się w nocy na mnie i spać ze mną w łóżku. Kiedy był kociakiem, nie sprawiało mi to kłopotu. Teraz, kiedy tak urósł i stał się ciężki, spanie z nim jest naprawdę trudne” – śmiała się właścicielka.

Minina dodała, że zdjęcia Kefira, które udostępnia na swoich mediach społecznościowych są dowodem na to, że kot jest rzeczywiście aż tak ogromny. „Nie używam Photoshopa” – zaznaczyła.

Pierwsza publikacja: 25.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg

Zobacz powiązane artykuły

27.02.2024

Tajemnice podwodnych łowców: niezwykłe życie taraja

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Taraj, niespotykany wśród kotów entuzjasta wody, to wyjątkowy łowca, który zręcznie łączy techniki polowania podwodnego i tego na lądzie. Jego dieta jest znacznie bardziej zróżnicowana, niż mogłoby się wydawać. Obejmuje nie tylko ryby, które łapie, wykorzystując swoje niesamowite zdolności pływackie i nurkowe, ale również ptaki, gady, płazy oraz małe ssaki, które stają się jego łupem podczas rajdów na lądzie.

taraj

undefined

27.02.2024

Dlaczego kot ma przerzedzoną sierść w okolicach uszu?

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Czy zauważyłeś, że twój kot ma nieco mniej futerka na pyszczku przy uszach? Naukowcy tłumaczą dlaczego!

łysinki w okolicach uszu u kota

undefined

20.02.2024

Mistrzynie kamuflażu: odkrywamy sekrety pantery mglistej i sundajskiej

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

W tajemniczych lasach Azji Południowo-Wschodniej żyją koty, które przemykają niezauważone przez większość obserwatorów. Pantera mglista (Neofelis nebulosa) i pantera sundajska (Neofelis diardi), niedawno rozdzielone na dwa odrębne gatunki, są fascynującymi przykładami ewolucji i adaptacji w świecie natury.

pantera

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata kotów!

Zapisz się