27.03.2022
Gra Animal Shelter – symulator zarządzania schroniskiem. Czy oddaje rzeczywistość?
Joanna Żołnierkiewicz
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
23 marca 2022 roku na rynku gier komputerowych pojawiła się pozycja Animal Shelter. Dzięki niej każdy będzie mógł poczuć się jak kierownik schroniska dla zwierząt. Czy symulator oddaje polską rzeczywistość?
Fot. GamesIncubator/YouTube
Animal Shelter to gra stworzona przez polską firmę Games Incubator i wydana przez spółkę PlayWay. Celem symulatora jest założenie schroniska dla bezdomnych zwierząt i zarządzanie nim. W produkcji postarano się o to, by oddawała możliwie najwięcej zmiennych z rzeczywistości. Gracz musi więc między innymi pamiętać o tym, by nie tylko stworzyć bezdomnym kotom czy psom komfortowe warunki do życia, lecz także płacić rachunki, uiszczać opłaty medyczne czy planować rozbudowę miejsca. Co ciekawe, pomyślano o unowocześnieniach. Między innymi zamiast ciężarówek dostawczych, karmy i inne produkty będą dostarczać drony – wszystko po to, by zminimalizować stres (cyfrowych) zwierząt.
Animal Shelter Simulator – cyfrowa opieka nad zwierzętami
Świat gry Animal Shelter Simulator widzimy z widoku jednej osoby. Na początku mamy do dyspozycji niewielki budynek oraz małą ilość zasobów dla zwierząt. Jednym z celów jest rozbudowa placówki i przyjęcie większej liczby potrzebujących czworonogów. Mamy zapewnić im dobrobyt i bezpieczeństwo. Potrzebne jest więc strategiczne planowanie i odrobina drygu zarządzania oraz żyłki marketingowca. Głównym celem prowadzenia schroniska – jak w życiu – jest znalezienie bezdomnym zwierzętom ciepłych i odpowiedzialnych domów. Pomóc ma w tym między innymi robienie czworonogom zdjęć, by jeszcze bardziej zachęcić potencjalnych opiekunów do adopcji.
W placówce, która zarządzamy, dodatkowo sami zajmujemy się przebywającymi tam czworonogami – na zasadzie minigier. Karmimy je, przygotowujemy im miejsca do spania, zapewniamy odpowiednią higienę i dbamy o ich zdrowie. Musimy również pamiętać o tym, aby zwierzęta były regularnie wyprowadzane na spacery i wybiegi. Tak, by mogły wyładować swoją energię i żyły w jak najmniejszym stresie oraz nie przejawiały objawów agresji.
Czy Animal Shelter Simulator oddaje rzeczywistość schroniska?
W Animal Shelter Simulator jako kierownik schroniska mamy dużo zadań i obowiązków. Ich liczba wzrasta wraz z rozwojem placówki. Tak więc – im dłużej gramy, tym trudniejsza jest to rozgrywka. Musimy pamiętać nie tylko o samym zarządzaniu miejscem, lecz także o poszczególnych bezdomnych zwierzętach i ich potrzebach.
Choć może symulator prowadzenia schroniska nie będzie idealnie odzwierciedlał rzeczywistości, to być może pomoże wielu ludziom zrozumieć sam proces tworzenia i zarządzania taką placówką. Pokaże, z jak dużą odpowiedzialnością trzeba się mierzyć, ile trzeba włożyć czasu i pracy w to, by bezdomne czworonogi zyskały nowy dom. Być może nauczy także empatii i pokaże jak satysfakcjonujące może być dawanie zwierzętom w potrzebie nowej szansy na życie.
Gra Animal Shelter jest dostępna na platformie Steam. Dopiero kilka dni temu odbyła się jej premiera, a już zyskała wiele pozytywnych opinii.
źródła: store.steampowered.com, gry-online.pl
Była redaktor prowadząca portali Psy.pl i Koty.pl. Prywatnie opiekunka dwóch nierasowych kotek – Furii i Luny.
Zobacz powiązane artykuły
11.12.2024
Uszy kota – niezwykły narząd słuchu i barometr nastroju!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Czy zauważyłeś, że uszy kota mają tendencję do drgania i poruszania się w różnych pozycjach? Cóż, nie robią tego dla twojej rozrywki. Każdy ruch ucha ma jakieś znaczenie!
undefined
30.11.2024
5 ciekawostek o kocim brzuszku
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Każdy kot specjalnie dba o tę część swojego ciała. Jakie tajemnice skrywa koci brzuszek? Poznaj 5 ciekawostek o tej niezwykłej części ciała zwierzaka!
undefined
28.11.2024
Koty dzikie i domowe jako inspiracja artystów
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Kiedyś koty fascynowały ludzi swoją tajemniczością, niezależnością i niepowtarzalnym urokiem. Dzikie i domowe będą nadal inteligentnym źródłem natchnienia dla artystów innych dziedzin sztuki, jak malarstwo, literatura czy rzemiosło artystyczne. Ich obecność w sztuce nie tylko uwiecznia piękno tych zwierząt, ale także podkreśla ich znaczenie w kulturze i naszym codziennym życiu.
undefined