17.12.2021
5 kocich sposobów na to, jak przeszkodzić ci w pakowaniu prezentów
Pola Bajera
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wstążki, papier, pudełka… matko, jaka frajda! Mruczki mają swoje sposoby na to, jak przeszkodzić ci w pakowaniu prezentów. Poznajmy je!
fot. Shutterstock
Koty od razu garną się do pomocy przy pakowaniu rzeczy na prezent. Jednak ich pomoc staje się dla nas raczej utrudnieniem. Szeleszczący papier, mieniące się, długie wstążki, przeróżnej wielkości pudełka i torby… To wszystko zdaje się rajem dla mruczków. Koty mają kilka sposobów na to, jak przeszkodzić ci w pakowaniu prezentów na święta. Warto się im przyjrzeć.
1. Leżenie na papierze do pakowania
Nie jest tajemnicą, że mruczki lubią się kłaść w różnych oryginalnych miejscach. Tyczy się to wszystkiego – od routera wifi po stos papierów. Czemu więc mają nie położyć się na sporym kawałku papieru, rozwiniętym na podłodze czy stole? Albo jeszcze lepiej, mogą się w niego zawinąć i leżeć niczym w śpiworze. Przecież to idealne legowisko, chociaż na jakiś czas. Jeśli twój kot jest miłośnikiem tego rodzaju tymczasowych łóżek, to przygotuj się, że gdy tylko usłyszy szelest rozwijanego papieru, przybiegnie i zajmie swoje prawowite miejsce.
2. Żucie taśmy
Są mruczki, które uwielbiają wszystkie lepkie rzeczy. Naklejki, karteczki samoprzylepne… Przecież to wielka radocha. Tym samym staje się dla kotów taśma, która z wiadomych przyczyn idzie w ruch przed świętami. Kiedy kotom uda się porwać upragnioną rolkę taśmy klejącej, to najpierw zaczną popychać ją łapkami tak, by ślizgała się po podłodze. Po partyjce w hokeja na drewnianych panelach będą dobierać się do taśmy. Lepiej, żeby nie była rozpoczęta, bo może być bardzo „klejąco”…
3. Fascynacja torbami i kokardami
Torby na prezenty? Żaden problem, można do nich śmiało wejść. Kokardy? Mruczki lubią je gryźć. Kot jest VIP-em i wejdzie do każdej torby na prezenty. Nie liczy się dla niego to, że znajdują się tam upominki, które nie są przeznaczone dla kotów. Przecież to fantastyczne domki, idealne do dzikiej zabawy wewnątrz, a następnie do poleżenia w izolacji od świata. Ponadto torby i kokardy są kolorowe, mają przeróżne rozmiary, są wykonane z różnych materiałów. To wszystko sprawia, że mruczek umiera z ciekawości. Od razu przylatuje na miejsce, by zbadać teren i zrozumieć, czym są te wszystkie niecodzienne obiekty. Przy okazji uda mu się przeszkodzić ci w pakowaniu prezentów – to pewne.
4. Inspekcja pudełek
Mruczki kochają pudełka, i to nie tylko od święta. Jednak gdy pakujemy prezenty, stają się prawdziwymi inspektorami do spraw pudeł, a często można by nawet powiedzieć, że przeobrażają się w „kocie prezenty”. Pudełka, podobnie jak torebki, stanowią rodzaj domku. Chociaż są twardsze i mniej podatne na zniszczenie niż siatki prezentowe, to mogą dostarczyć naszym mruczkom wiele rozrywki. Gdy kot zobaczy, że pakujesz upominek do pudła, to jest ogromna szansa, że natychmiast zjawi się w pobliżu, by wybadać, co się dzieje.
5. Ogólna ciekawskość i wtrącanie się
Koty myślą, że cały proces pakowania prezentów to dobra zabawa i nie wydają się zbyt zadowolone, gdy nie pozwalamy im na uczestniczenie w niej. Nieświadomie chcą ci przeszkodzić w pakowaniu prezentów, bo dla nich to tylko niewinna rozrywka. Mruczek nie przejdzie obojętnie obok stanowiska pakowania prezentów – zbyt wiele tam ciekawych rzeczy. Kot będzie tylko myślał, czym by się tu pobawić i nie będzie usatysfakcjonowany, gdy zabierzemy mu nową zabawkę. Aby odwrócić kocią uwagę, dobrze jest umieścić kilka otwartych toreb i pudeł w pobliżu miejsca pracy. Wtedy minie trochę czasu, zanim mruczkowi uda się zbadać tamte obiekty. Wówczas będziemy grać fair – nie odbierzemy pupilowi zabawy, a jednocześnie sami będziemy mogli spokojnie zająć się pakowaniem. Jednego można być pewnym… wśród tylu interesujących przedmiotów kot nie usiedzi w spokoju, dlatego trzeba go czymś zająć.
Mam na imię Pola. Ukończyłam Filologię Polską na UW, a obecnie kontynuuję ten kierunek na studiach magisterskich. Zaczęłam też drugie studia z Hispanistyki. Uwielbiam zwierzęta, podróże, kuchnie świata i poezję – piszę też swoją własną. Moja ulubiona rasa kota to devon rex.
Zobacz powiązane artykuły
26.07.2024
Jaki drapak dla kota wybrać?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Idealnie dobrany drapak dla kota stanowi źródło niezbędnej aktywności i rozrywki dla futrzaka, zaspokajając jego podstawowe potrzeby. Jaki drapak dla kota wybrać? Czym powinien cechować się odpowiedni drapak dla Twojego kota i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
undefined
23.07.2024
8 rzeczy, o których wiedzą tylko opiekunowie kotów
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Jesteś opiekunem kota? Czy zauważyłeś, że kiedy dzielisz cały swój świat z miauczącym czworonogiem, zaczynasz pewne rzeczy postrzegać nieco inaczej?
undefined
08.07.2024
Koty też potrafią! Jak efektywnie szkolić i trenować kota?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Znany z indywidualizmu i uporu, a więc przysłowiowego chodzenia własnymi drogami, kot domowy raczej nie kojarzy nam się z posłuszeństwem czy wykonywaniem zabawnych sztuczek. To wyobrażenie jednak nieco mija się z prawdą. Koty jak najbardziej można szkolić i uczyć rozmaitych zachowań - ważne, by nauka sprawiała przyjemność obu stronom! Jak efektywnie ćwiczyć ze swoim kotem i jakie może to przynieść korzyści? Dowiedz się z nami!
undefined