Domek dla kota z kartonu po telewizorze? Tak, wreszcie ktoś to wymyślił!


Filozofia less waste staje się codziennością. Pewna firma produkująca urządzenia elektroniczne postanowiła wykorzystać trend eko i dawanie przedmiotom drugiego życia. A przy okazji umili czas naszym kotom!

Na domki dla kota najlepiej sprawdzają się kartony. Pomyślała o tym firma Samsung. Pudła po ich telewizorach są wykonane tak, by złożyć z nich budki! Chyba każdy zna to uczucie, kiedy kupił swojemu mruczkowi najbardziej wypasiony drapak w całym internecie. Hamaczek, drapaczek, wiszący bąbelek, budka na wysokości 2 metrów. Koci raj na ziemi. Jesteśmy z siebie tacy dumni! „Mój mruczuś będzie miał taki pałac!” – myślimy. Ale obok leży on… Cały na szaro… KARTON, który staje się najlepszą bazą, najlepszym domkiem, jaki kot może sobie wymarzyć. Wtedy obdarowany szczęśliwiec spędza w nim najbliższy tydzień, za nic mając kocie drzewko, które mu kupiliśmy. „Cóż, najważniejsze, że jest szczęśliwy…” – mówi sobie w myślach wówczas każdy rozgoryczony opiekun.

View this post on Instagram

Cat owners, your furry friend already loves frolicking in cardboard packaging — why not make a home for them with it? Easily create a cosy and eco-friendly space for your pet with the new Samsung Eco-Package. The corrugated cardboard box used to package #TheSerif, #TheFrame and #TheSero now sports a dot matrix designed to help you creatively and easily upcycle. Get creative and come up with your own purr-fect Eco-Package design! You might bring home prizes totalling $20,000 with the Samsung x @dezeen Out of the Box Contest. Discover more at smsng.co/OutoftheBox #EcoPackage #StayCreative

A post shared by SamsungTV (@samsungtv) on

Domki dla kota od Samsunga

Dział marketingu firmy produkującej sprzęt elektroniczny jest, jak widać, świadomy tego nietypowego kociego upodobania. Pracownicy Samsunga postanowili bowiem stworzyć tak pomysłowe kartony na telewizory, by po rozpakowaniu sprzętu mogły zostać łatwo przerobione na domki dla kota!

Opakowania mają specjalne zagięcia, zaczepy i otwory, aby ułatwić składanie konstrukcji. W efekcie otrzymujemy śliczny, piętrowy domeczek, w którym nasz kot będzie się czuł jak pan na kartonowych włościach, a my nie będziemy rozdrażnieni widokiem mało estetycznego kartonu na środku domu! Niektórzy opiekunowie pozostawiają te domki w oryginalnym, oszczędnym, surowym designie. Ale są i tacy, którzy ozdabiają budki swoich pupili, upodabniając je do prawdziwych domków i dopasowując do wystroju własnych mieszkań.

Domki dla kotów w duchu less waste

Problem ogromnej ilości śmieci jest coraz bardziej realnym zagrożeniem. Każdego roku produkujemy przerażająco dużo odpadów. Na szczęście coraz więcej osób i firm jest świadomych, że taki stan nie może trwać dłużej. Te domki to świetny przykład na to, jak wprowadzać gospodarkę w obiegu zamkniętym, odpowiadając jednocześnie na potrzeby nie tylko swoich konsumentów, ale też ich pupili.

Warto dodać, że oprócz kocich domków, z kartonów po sprzęcie tej firmy możemy zrobić również półkę nocną, szafkę pod telewizor, stojak na gazety czy stolik kawowy! Dobrze być świadkiem tak sympatycznych zmian, które zachodzą na rynku.

źródło: Boredpanda | Zdjęcia: Instagram

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments